Федеральний уряд Німеччини погодився виділити у 2023 році додатковий 1 млрд євро для інтеграції українських біженців війни та інших шукачів притулку. Про такий результат 7-годинних переговорів німецької канцелярії розповів канцлер ФРН Олаф Шольц, пише Bloomberg у четвер, 11 травня.
Зазначені кошти насамперед нададуть муніципалітетам на фінансування тимчасового житла для шукачів притулку.
ФРН форсує депортацію нелегалів
Водночас федеральний уряд і прем'єр-міністри 16 земель ФРН погодили низку заходів, спрямованих на прискорення арешту та депортації мігрантів, яким відмовили в притулку. Заходи передбачають більше повноважень для поліції обшукувати кімнати в загальних помешканнях, щоб забезпечити більше арештів.

«Велике завдання, яке стоїть перед нами, — це контролювати та обмежувати нелегальну міграцію», — сказав Шольц.
Канцлер Німеччини погодився з регіональними прем'єрами прискорити процедури надання притулку, щоб полегшити депортацію нелегальних мігрантів і забезпечити успішнішу інтеграцію тих, кому дозволено залишитися.
«Найважливіша зміна полягатиме в тому, що Німеччина тепер укладатиме абсолютно нові типи міграційних партнерств», — додав Шольц.
Які міграційні партнерства ініціює ФРН
З одного боку, Німеччина прагне домовитися з іншими країнами про умови, які б дали змогу кваліфікованим працівникам приїхати до Німеччини.
«Але зі свого боку ми також укладемо дуже чіткі угоди про повернення тих громадян, які не можуть залишитися тут із різних причин», — пояснив канцлер ФРН.
Щоб сприяти цим новим партнерствам з іншими країнами, федеральний уряд створив нову роль спеціального уповноваженого з міграційних угод і призначив для цього Йоахіма Стемпа, повідомив Шольц.
Німецької гостинності на всіх бракує
Війна Росії проти України спровокувала нову хвилю біженців у Європі, яка схиляє місцеву владу Німеччини до непопулярних заходів. ФРН намагається розмістити й підтримати понад 1 млн біженців війни, які прибули за останні 14 місяців, переважно жінок і дітей.
Величезний приплив українських біженців зменшує можливості місцевої влади щодо розміщення та інтеграції приблизно 244 тис. шукачів притулку, які прибули до Німеччини з інших країн, як-от Афганістан, Сирія чи Ірак.
Контекст. З квітня українським біженцям у Німеччині потрібно реєструвати авто з українськими номерами.
У березні ФРН виділила додаткові 12 млрд євро на військову допомогу Україні.