Facebook Pixel

«Укргідроенерго» запустила гідроагрегат «Ганна» Дністровської ГАЕС, що дасть змогу скоротити потребу у вугіллі

Оператор гідроелектростанцій України — компанія «Укргідроенерго» — 22 грудня ввела в промислову експлуатацію гідроагрегат №4 Дністровської ГАЕС, названий Ганна, встановленою потужністю 324 МВт у генераторному та 420 МВт у насосному режимах.

Про це повідомив пресцентр компанії.

«Це визначна подія для всієї галузі, адже за значного дефіциту вугілля на складах ТЕС додаткові 324 МВт — це той чинник, який сприятиме енергостабільності та стійкості роботи Об'єднаної енергосистеми», — зазначив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

За даними компанії, загальна встановлена потужність Дністровської ГАЕС наразі досягла 1296 МВт у генераторному та 1684 МВт у насосному режимах.

«Введення в промислову експлуатацію четвертого гідроагрегата забезпечить зменшення кількості пусків блоків ТЕС, що зі свого боку призведе до економії вугілля та газу, а також сприятиме декарбонізації української економіки», — йдеться в повідомленні.

За традицією новим агрегатам гідроелектростанцій надають жіночі імена.

«Саме жінки дають світові нове життя, випромінюючи енергію та світло. Четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС не став винятком. Енергетичну компанію Славі, Вікторії та Надії склала Ганна. Саме так було вирішено назвати довгоочікувану дитину гідроенергетиків і гідроенергобудівників, на яку покладаються значні надії», — сказав директор Дністровської ГАЕС Василь Субота.

За словами керівника ГАЕС, до складу основного технологічного обладнання входять:

  • гідрогенератор-двигун СВО-1250/260-40 УХЛ 4 виробництва харківського заводу «Електроважмаш»;
  • насос-турбіна типу ОРО 170-В-730 виробництва харківського заводу «Турбо» (зараз це АТ «Українські енергетичні машини» – The Page);
  • блоковий трансформатор виробництва заводу «Запоріжтрансформатор».

Що таке ГАЕС і чим вони важливі для енергетики

В «Укргідроенерго» зазначили, що Дністровська ГАЕС успішно виконує роль надійного резерву в покритті пікових навантажень на енергомережу країни. Робота станції дає змогу використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі на високі позначки у верхню водойму. Під час пікового споживання електроенергії відбувається спрацювання водних резервуарів у турбінному режимі для генерації електроенергії. Це дає можливість балансувати роботу атомних електростанцій, які працюють в умовах постійного навантаження.

Згідно з Енергетичною стратегією України до 2035 року, Дністровська ГАЕС складатиметься із 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт у генераторному режимі та 2947 МВт у насосному. Після завершення будівництва всіх 7 гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане шостою за встановленою потужністю ГАЕС у світі та першою у Європі.

Будівництво четвертого гідроагрегата Дністровської ГАЕС розпочато наприкінці травня 2017 року.

Після введення в експлуатацію всіх семи гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане найбільшою гідроакумулювальною станцією у Європі.

Дністровська ГАЭС

Дністровська ГАЭС


Подякувати 🎉