Facebook Pixel

«Укренерго» споруджує оптоволоконний зв'язок на території десяти областей

НЕК «Укренерго» розпочало спорудження волоконно-оптичної лінії зв'язку (ВОЛЗ) протяжністю 1525 км.

«Нова ВОЛЗ прокладатиметься на дільницях 20 повітряних ліній електропередавання 330 кВ, які проходять через десять областей України: Київську, Черкаську, Вінницьку, Полтавську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Одеську», — повідомили в НЕК.

Реалізація проєкту передбачена концепцією розвитку телекомунікаційної мережі компанії та є однією зі стратегічних цілей НЕК.

3232.jpg

Роботи буде виконано на 36 енергооб'єктах ОЕС України. З них на 21 об'єкті та на чотирьох майданчиках генерації буде встановлено обладнання щільного мультиплексування (ущільнення сигналу) з розподілом по довжині хвилі DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). На деяких ділянках загальною протяжністю 150 км ВОЛЗ прокладатиметься підземним кабелем зв'язку або в підвісі на опорах інших суб'єктів.

«ВОЛЗ забезпечить надійність передавання корпоративних і технологічних даних між об'єктами «Укренерго», а також генерацію в повному обсязі та з гарантовано високою швидкістю. Адже основні переваги ВОЛЗ — висока пропускна спроможність оптичного волокна, швидкість передавання інформації до 400 Гбіт/с, нечутливість до електромагнітного впливу», — зазначили в НЕК.

Отже, «Укренерго» планує отримати власну високошвидкісну магістральну транспортну мережу для технологічного та корпоративного зв'язку. У зазначених регіонах вона наразі забезпечується через орендовані канали.

Загалом натепер «Укренерго» спорудило понад 2,5 тис. км ВОЛЗ, що становить близько 25% магістральних та сполучних ліній зв'язку.

«Реалізація цього проєкту, а також об'єднання з наявними ВОЛЗ по мережі Київ — Вінниця — Львів та Харків — Донбас дасть змогу створити єдину відмовостійку оптичну телекомунікаційну мережу в енергосистемі України, яка відповідатиме сучасним потребам і європейським вимогам. Нова мережа зв'язку суттєво підвищить рівень моніторингу роботи енергооб'єктів компанії», — наводить слова директора з ІТ «Укренерго» Сергія Галагана пресслужба НЕК.

Проєкт фінансується з кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), які були заощаджені під час будівництва ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська. Вартість контракту — близько 14,2 млн євро.

Роботи виконує підрядна індійська Kalpataru Power Transmission Ltd, відібрана за результатами міжнародних торгів.

Разом із встановленням станційного обладнання очікувана вартість всього проєкту становить 33 млн євро.

Установлення спеціального обладнання на 36 енергооб'єктах ОЕС України, а також для спорудження кабельної лінії зв'язку на деяких ділянках проводитиметься після вибору підрядника.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉