Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Укренерго» повідомила, як розрахується з боргами до кінця 2021 року

Центральний диспетчерський пункт «Укренерго». Фото: УНІАН

Центральний диспетчерський пункт «Укренерго». Фото: УНІАН

Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго» склала перелік заходів, виконання яких дозволить їй практично повністю погасити до кінця поточного року 30,1 млрд грн боргу на ринку електроенергії. Про це з посиланням на голову правління компанії Володимира Кудрицького повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Ключовим є залучення з боку міжнародних фінансових організацій (МФО) або за рахунок випуску «зелених» бондів 15,3 млрд грн, які покриють основну частину боргу компанії перед держпідприємством «Гарантований покупець» («ГарПок») в розмірі 17 млрд грн.

Ще частину коштів для розрахунків із «ГарПоком» компанія планує залучити за рахунок збільшення тарифу на передачу електроенергії. НЕК також розраховує отримати повноваження встановлювати прогнозні обсяги продажу електроенергії підприємствами відновлюваної генерації (ВДЕ).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім того, «Укренерго» зможе покрити більшу частину з 13,1 млрд грн заборгованості перед виробниками електроенергії на балансуючому ринку в разі відновлення платоспроможності своїх боржників в особі «постачальника останньої надії» — держпідприємства «Укрінтеренерго», ряду державних вугільних шахт, а також ряду комунальних підприємств, включно з організацією «Вода Донбасу».

Контекст. Станом на 1 січня 2021 року загальний борг НЕК «Укренерго» на ринку становив 45,9 млрд грн, який вдалося погасити на 15,8 млрд грн, зокрема, за рахунок залучення кредитів держбанків на 10,25 млрд грн, підвищення рівня платіжної дисципліни і ряду інших заходів.

«Укренерго» в 2020 році отримало 27,5 млрд грн чистого збитку проти 1,86 млрд чистого прибутку за 2019-й.

Додатково. Верховний суд відмовив «Укренерго» в задоволенні позову до «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова про стягнення 425,8 млн грн заборгованості.

У ДТЕК стверджують, що розрахувалися за послуги, але тільки за ті, які використовували для власних потреб. Відповідач вважає, що відповідно до договору держкомпанія не мала права об'єднувати обсяги експорту електроенергії з обсягами послуги.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини