Facebook Pixel

Єврокомісія закликала Україну відмовитися від видачі другого закордонного паспорта

У Євросоюзі вважають, що Україна має скасувати для своїх громадян можливість мати два чинні паспорти для виїзду за кордон. Про це йдеться у звіті Єврокомісії в рамках механізму зупинення безвізових режимів, повідомила «Європейська правда».

У звіті зазначається, що Польща виявила громадян України, які мають понад один оформлений у законний спосіб паспорт, іноді зі зміненими особистими даними. Це може дати їм змогу залишатися в ЄС понад 90 днів у будь-який 180-денний період.

Тому в ЄС очікують, що Україна не тільки припинить видавати два чинні паспорти для виїзду за кордон, а і скасує дію вже виданих додаткових документів.

Контекст. Рада ЄС у лютому 2017 року затвердила механізм зупинення безвізових режимів. Є п'ять причин, через які можливе зупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, яка перетворюється на джерело міграційної загрози. П'ята причина — відкат у проведенні реформ.

Україна опустилася на 37-е місце в рейтингу паспортів — минулого кварталу вона була на дві позиції вище. Власники українського паспорта можуть подорожувати без візи або з візою після прибуття до 137 країн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉