Український ринок злиття та поглинання рекордно обвалився: вартість угод упала уп'ятеро

У першому півріччі 2020 року ринок злиття та поглинання (M&A угод) в Україні впав до історичного мінімуму. Проте очікування експертів у середньостроковій перспективі залишаються оптимістичними. Про це йдеться у дослідженні KPMG в Україні «Радар M&A в Україні за перше півріччя 2020 року».

Проти першого півріччя 2019 року кількість M&A угод скоротилась майже удвічі, а їхня загальна вартість – у 4,7 раза. Загалом на ринку уклали 25 угод на суму $159 млн. Це найменші показники за всю історію спостереження KPMG, починаючи з 2013 року.

На глобальному ринку M&A кількість угод скоротилась на 32%, а вартість – на 53%.

Telegram Logo

У зазначений період 91% вартості всіх угод припав на галузі сільського господарства, нерухомості, транспорту та інфраструктури, інновацій та нових технологій. Переважну більшість угод на ринку M&A склали угоди з українськими інвесторами. Середня вартість однієї угоди становила $18 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Експерти очікують невисоку активність на ринку M&A і в другій половині 2020 року через наслідки пандемії коронавірусу COVID-19. Проте їхні прогнози у середньостроковій перспективі залишаються оптимістичними. Фахівці очікують на зростання транзакцій з проблемними активами, а саме у малому та середньому бізнесі України.

Що впливає на відновлення ринку M&A в Україні:

  • стратегічне територіальне розташування між Європою, Близьким Сходом та Азією. Це надає можливість боротись за нові ланцюги постачання на глобальному ринку;
  • високоосвічена та конкурентна робоча сила, безліч привабливих об'єктів для інвестицій у приватний сектор;
  • створення державно-приватного партнерства та приватизація;
  • зменшення облікової ставки Національним банком;
  • укладення угоди з ЄБРР про валютний своп на суму $500 млн;
  • попередня домовленість із МВФ про програму Stand-by у розмірі $5 млн.

Позитивним фактором також є висока стійкість ринку M&A до економічних криз. Після фінансового спаду у 2013-2014 роках ринок відновився протягом двох років і зростав у середньому на 22% щорічно.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини