Український бізнес просить звільнити Гетманцева. Фото: facebook.com/danil.getmantsev
Українські підприємці звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням усунути нардепа, голову Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева («Слуга народу») з посади. Відкритий лист забрів майже 7,5 тис. підписів. З-поміж підписантів Meest Group, «Нова Пошта», MacPaw, Ajax Systems і багато інших.
Зазначається, що мета відкритого листа — привернути увагу президента до «катастрофічних помилок чи свідомої руйнації економіки України з боку деяких чинних представників влади».
У зверненні йдеться про ризики для бізнесу, які змушують майже 10% підприємців проводити релокацію за кордон, зокрема про економічну несвободу. Зазначається, що Україна посідає 130-те місце в рейтингу економічної свободи, що є ілюстрацією непривабливості країни для ведення бізнесу.
«Вас намагаються переконати в необхідності підвищувати податки або збільшувати частку держави в економіці, щоб збільшити обороноздатність або турботу про громадян. Але це або свідома брехня, або фатальна помилка!» — стверджують представники українського бізнесу.
Зазначається, що системне (а не тимчасове) зниження податків, зменшення державного апарату прискорить економічне зростання. Оскільки в цьому випадку сумарно держава отримуватиме більше податків і бюджет буде достатнім для збільшення соціальних стандартів.
Підприємці зазначають, що «уособленням регресивного, популістського соціалістичного підходу є голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев». Також у листі йдеться, що нещодавні заяви Гетманцева про підвищення податків уже призвели до того, що багато підприємців відмовилися від інвестиційних проєктів в Україні та переносять їх до європейських країн.
Стверджується, що ключова роль Гетманцева на посаді секретаря Національної ради відновлення у визначенні економічної політики, зокрема політики повоєнного відновлення, буде стримувальним чинником як із погляду взаємодії держави з малим і середнім бізнесом, так і у відносинах із міжнародними партнерами.
Зі свого боку Гетманцев заявив, що є послідовним прихильником дерегуляції у сфері бізнесу. Водночас він наголосив, що політика держави у сфері суспільних грошей — це «постійний компроміс між різними, іноді суперечливими інтересами різних груп суспільства». Гетманцев заявив, що готовий до діалогу і запросив підписантів звернення на зустріч у Комітеті. Він гарантував, що в підприємців буде можливість донести особисто свої зауваження, звинувачення, бачення та ідеї.