Українських жінок-науковиць почали залучати до експедицій на станцію «Академік Вернадський» лише з 2019 року.
Про це розказала Марія Павловська, наукова співробітниця відділу біології та екології Національного Антарктичного наукового центру, на події до Міжнародного дня жінок і дівчат в науці.
Організували захід український освітній проєкт STEM is FEM та STEM-програма Вісбаденської вищої школи.
«До 2019 року був доволі тривалий період, коли на станції «Академік Вернадський» не було жінок. Це не було заборонено, але жінок не заохочували їхати в Антарктиду. Потім в Національному антарктичному центрі змінилось керівництво, і ми ухвалили рішення надати рівні права для чоловіків і жінок. Зараз ми відбираємо людей різного віку і статі, виходячи з їхніх навичок і досвіду», — зазначила Марія під час свого виступу в Київському ліцеї №38.
Послухати вчену прийшли більше сотні учениць.
Науковиця також підкреслила, що важливо заохочувати молодь долучатися до міжнародних програм навчання та проходити стажування. Це дозволяє обмінюватися досвідом та напрацюваннями, проводити спільні дослідження та заводити нові знайомства.
Захід пройшов у гібридному форматі: онлайн до нього підключилися викладачі та студенти STEM-програми Вісбаденської вищої школи, а також дівчата зі спільноти STEM is FEM з семи країн.
За словами організаторів, мета події — обмінятися досвідом між українськими та німецькими учням, які цікавляться STEM-спеціальностями. Адже молодь могла не лише ставити питання спікерам, а й мала час поспілкуватися між собою.
Захід пройшов за підтримки SAME Rhein-Main Post.
Наступний вебінар STEM is FEM буде приурочений до Міжнародного дня боротьби за права жінок. Анонс буде розміщений на сторінках проєкту.
Що відомо про STEM is FEM
Це освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат.
Проєкт об’єднує однодумців, створює спільноту, в якій дівчата підтримують одна одну, діляться ідеями та розвиваються разом.
STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та співзасновником технологічної компанії Roosh Сергієм Токарєвим.
Раніше повідомляв, що у Києві відбувся освітній модуль «Легка промисловість» від проєкту STEM is FEM та українського бренду жіночої білизни brabrabra. Слухачки курсу почули про бізнес відшиву одягу та забруднення планети. А також, як шити костюми для президента України, наскільки fashion-індустрія шкодить довкіллю та чому жінки обирають неправильний розмір білизни.
Також у межах проєкту BE BRAVE – STUDY від громадської організації STEM is FEM та Impact Force 180 дівчат віком від 14 до 21 року безплатно отримали ноутбуки для продовження навчання під час війни.