Facebook Pixel

Українські чиновники заговорили про новорічний локдаун: у ВООЗ проти

Українські чиновники заговорили про новорічний локдаун. Фото: УНІАН

Українські чиновники заговорили про новорічний локдаун. Фото: УНІАН

Міністр культури Олександр Ткаченко запропонував ввести в Україні новорічний локдаун на два тижні й відмовитися від масових заходів на Новий рік і Різдво. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

За його словами, в останні дні добова захворюваність на COVID-19 зменшилася, але подальша ситуація має бути прогнозованою.

«Моя особиста думка — краще прогнозований локдаун, ніж тривала невизначеність. Тому я запропонував би, по-перше, запланувати двотижневий локдаун, прив'язаний до новорічних свят. Безумовно, уряд має допомогти всім, хто фінансово страждає в умовах безробіття. А по-друге, відмовитися на Різдво та Новий рік від масових заходів і зустріти свята в режимі онлайн, наприклад у зумі. Принаймні буде що згадати».

Олександр Ткаченко

Олександр Ткаченко

міністр культури та інформаційної політики

Ідею про посилення карантину на новорічні свята підтримує й радник глави Офісу президента Тимофій Милованов. Про те, що на Різдво потрібно посилити карантин на 3-4 тижні, він заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, додавши, що не вірить в ефективність карантину «вихідного дня».

Telegram Logo

Милованов зазначив, що такі обмеження допоможуть зменшити активність українців у період різдвяних свят.

«Але не можна так просто взяти й закрити економіку або певні види бізнесу. Потрібно надати фінансування, підтримку, і бажано надати це до того, як почнуться ці різдвяні канікули».

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов

Радник глави Офісу президента

Новорічний локдаун: що думають у ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) цю ідею не підтримують. Так, виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій Майкл Раян заявив, що жорсткий карантин на Різдво може мати негативні наслідки, але знімати обмеження на період новорічних свят також не варто, передає видання Deutsche Welle.

«Якщо в країні немає необхідної інфраструктури й влада не в змозі відстежувати контакти хворих та ізолювати їх, то послаблення призведуть до різкого зростання кількості заражень», — заявив він, додавши, що людям потрібно зустрічатися на свята, адже якщо цього не станеться, то в багатьох це може викликати пригнічений стан і, можливо, спричинити протести проти обмежень.

Контекст. Раніше ми повідомляли, що Кабінет міністрів має намір ввести повний локдаун у грудні. У разі песимістичного варіанту локдаун почнеться 10-15 грудня, а в разі оптимістичного — 20-25 грудня.

Коментарі

Всі новини