Українська пшениця оновила 4-х літні цінові максимуми на тлі низького врожаю

Експортні котирування на зернові з чорноморського регіону досягли чергових піків, зокрема кукурудза українського походження продається по $209 за тонну, а пшениця близько $225 за тонну на базисі FOB Одеса.

Кукурудза виросли слідом за зміцненням біржових індексів і слабкою пропозиціэю на внутрішньому ринку. За минулий тиждень ціни на базисі FOB Одеса додали більше $10, і досягли $209 за тонну, на базисі СРТ — більше $15 досягнувши $200 за тонну, повідомляє Refinitiv.

Зростання цін стимулює скорочення прогнозів врожаю кукурудзи, як в Україні, так і в інших регіонах планети, що змушує фермерів стримувати продажу. Ціни стимулює і скорочення темпів збирання через дощі, які пройшли в деяких регіонах.

Telegram Logo
korn.jpg

Оператори ринку очікують подальше зростання цін вже найближчим часом, чекаючи виходу звіту USDA. При термінових поставках трейдери готові платити премію в $3-4 за тонну.

Експортні котирування на Чорноморську пшеницю відновилися до 2-річну максимуму і перевищили $240 за тонну на базисі FOB глибоководні порти.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Так, ціни на російську і українську пшеницю в портах досягли 4-річну максимуму з перспективою вийти на 5-річний максимум. При цьому ціни на російську пшеницю на базисі СРТ-порт досягли свого історичного максимуму.

vit.jpg

Ціни відчувають зростання через обмежену пропозицію і побоювань за стан посівів пшениці в країнах Чорноморського регіону під урожай 2021 року через дефіцит вологи в грунті і валютно-курсової волатильності.

Більшість опитаних операторів ринку вважають серед основних факторів, що визначають зростання цін закупівлі, ще й стриману пропозицію з боку фермерів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини