Facebook Pixel

Україні необхідно імпортувати мільярди кубометрів газу після атак рф: звідки братимуть паливо

У 2025 році Україні доведеться закупити від 1 до 2 млрд кубометрів газу для підготовки до наступного опалювального сезону. Зокрема, ДТЕК планує протягом найближчих двох місяців оголосити про угоду з імпорту LNG.

Про це повідомляє Bloomberg.

Який об’єм газу необхідно імпортувати Україні у 2025 році

За словами гендиректора ДТЕК Максима Тимченка, точний об’єм імпортованого палива залежить від того, наскільки швидко Україна відновить газову інфраструктуру та рівень видобутку, а також яка буде погода.

За оцінками ExPro Consulting, у 2024 році Україна імпортувала 724 млн кубометрів газу з-за кордону. Приблизно третина цього об’єму згодом була реекспортована до західних сусідів.

Газопромислове управління «Полтавагазвидобування», 17 серпня 2021 р. Фото: Кримський Андрій / УНІАН

Газопромислове управління «Полтавагазвидобування», 17 серпня 2021 р. Фото: Кримський Андрій / УНІАН

Україна збільшила імпорт палива з ЄС цієї зими після того, як російські ракетні удари пошкодили об'єкти. Bloomberg підкреслює, що країна конкурує на жорсткому ринку, де ціни залишаються високими, оскільки незабаром Європа поповнить вичерпані запаси.

Тимченко в кулуарах конференції International Energy Week розповів журналістам, що ДТЕК планує протягом найближчих двох місяців оголосити про угоду з імпорту зрідженого газу. Компанія веде перемовини з кількома продавцями, головним чином із США, щодо дворічного контракту на постачання.

Окрім того, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет Міністрів розпочав підготовку до наступного опалювального сезону та розглядає такі варіанти, як збільшення внутрішнього видобутку газу та збільшення імпорту.

Він також додав, що Європейська комісія допоможе у фінансуванні закупівель.

Нагадаємо, 21 лютого 2025 року агентство Reuters повідомило, що Україна втратила до 40% виробництва газу через ракетні удари рф по інфраструктурі. Через це Київ планує імпортувати 800 млн кубометрів палива з Європи у лютому та березні.

Подякувати 🎉