Українців закликали не купувати на Геловін солодощі компаній, що працюють в росії

Українців закликали не купувати на Геловін солодощі компаній, що працюють в росії

Цукерка на Геловін може здаватися нешкідливою, поки ви не подумаєте, що мільйони ваших улюблених цукерок, які щодня продаються в росії, можуть допомогти фінансувати реальні жахи. Про це пише b4ukraine. Наближається Геловін, найулюбленіше свято мільйонів дітей і кондитерських фабрик, яке щорічно приносить мільярдні прибутки. Очікується, що тільки американці витратять на свято 3,6 мільярда доларів на солодощі. На жаль, цього року «кошелек» залишиться порожнім для щонайменше 20 000 українських дітей, які були жорстоко вбиті або насильно депортовані до рф. Але великі виробники цукерок можуть пишатися собою і святкувати: їхні прибутки в державі-агресорі, яка веде геноцидну війну проти свого мирного сусіда, справді вражають!

Минуло 20 місяців відтоді, як рф розпочала повномасштабну війну проти України. У той час як деякі відомі виробники кондитерських виробів, такі як Lindt, Haribo, Fazer і Marks & Spencer, покинули російський ринок, інші великі імена, такі як Mars, Ferrero, Mondelez і Nestlé, вирішили продовжувати вести бізнес у Росії та з Росією, платячи податки режиму та непряму допомогу у фінансуванні війни. Усі четверо заявляють про згортання діяльності в державі-агресорі. Проте минулого року всі вони були одними з найбільших прибуткових у країні.

Працюючи в рф, усі компанії повинні дотримуватися нового закону, який зобов’язує їх робити безпосередній внесок у військові дії потенційно шляхом призову своєї робочої сили або постачання інших ресурсів для російської армії. Проте заклики до виходу були відкинуті «липкими» фірмами. Багато хто стверджує, що вони постачають товари першої необхідності на російський ринок. Очевидно, не вірячи в цей аргумент, український уряд включив Mondelez і Mars до свого чорного списку як «міжнародного спонсора війни».

10. Krüger Group, Німеччина: Ludwig Schokolade, Schogetten, Trumpf, Mauxion, FRITT

За даними Київської школи економіки, Krüger, один із провідних світових виробників цукерок і шоколаду, збільшив свою частку ринку шоколаду в Росії після вторгнення в Україну.

9. Lotte Confectionery, Південна Корея: Choco Pie, Perero, Гана

Lotte Confectionery інвестувала понад 2 мільярди доларів у російську дочірню компанію до вторгнення. «Наразі ми працюємо на наших заводах, але уважно стежимо за можливими додатковими санкціями, які можуть бути накладені», — заявив представник компанії в березні 2022 року.

8. Ritter Sport, Німеччина

Ritter Sport припинив інвестиції та рекламу в рф, однак заявив про намір залишатися на ринку, мотивуючи це турботою про своїх співробітників і постачальників: «Щоб зберегти робочі місця та джерела доходу для багатьох родин, які займаються вирощуванням какао, ми продовжуємо постачати шоколад російським споживачам». Хоча турбота цієї середньої німецької фірми про фермерів заслуговує похвали, чи виправдовує це зростання експорту її продукції до Росії на 91% з року в рік? Звісно, непросто залишити країну, яка генерує близько 10% вашого світового доходу, але це потрібно і можна зробити.

7. Август Шторк, Німеччина: Werthers Originals, Toffifee, Merci, Nimm 2, Dickmanns, Riesen, Knoppers, Mamba

Що стосується продажів, Storck — або August Storck KG — є одним із найбільших виробників кондитерських виробів у світі. Продукція Storck безперечно приносить радість. Однак вони не потрібні для виживання. Тому дещо сумнівно, чому берлінська компанія просто дозволяє продовжувати свій російський бізнес, незважаючи на злочини Москви проти людства.

6. Конті, Україна: Контік, Мусс, Джек, Беліссімо, Біс Конті

Конті — один з найбільших виробників кондитерських виробів в Україні. Компанію пов’язують із проросійським політиком і міністром в уряді президента-втікача Віктора Януковича Бориса Колесникова. За даними KSE, фірма продовжила працювати в Росії та збільшила потужності, придбавши додатковий завод незадовго до вторгнення. Колесников заперечував будь-яку причетність до придбання.

5. Perfetti Van Melle, Італія/Нідерланди: Airheads, Chupa Chups, Chocoliebe, Mentos

У березні 2022 року компанія охарактеризувала «ситуацію в Україні» як «агресію» і зобов’язалася пожертвувати на гуманітарну допомогу Україні, але вирішила залишитися в державі-агресорі: «Ми припинили всі нові інвестиції, будь-яку промоційну та рекламну діяльність. На даний момент лише основна діяльність продовжує роботу для наших 1500 колег».

4. Ferrero, Італія: Nutella, Ferrero Rocher, Raffaello, Kinder, Tic Tac

Ferrero також оголосила про скорочення всіх несуттєвих операцій, включаючи рекламу та просування. Компанія стверджує, що постачає до Росії лише товари першої необхідності. Однак за рік після вторгнення експорт шоколаду до рф зріс на 33%.

3. Mondelez International, США: Oreo, Sour Patch Kids, Ahoy Chips, Toblerone, Cadbury

За даними уряду України, американський снековий гігант збільшив прибуток у Росії минулого року. Mondelez стверджує, що печиво та шоколад, які вона продає в країні, є частиною «нормальної дієти», натякаючи на важливість її продуктів і посилаючись на це як на причину залишитися. Генеральний директор компанії Дірк ван де Пут також назвав підтримку компанії понад 30 000 місцевих фермерів у Росії як причину залишитися. Однак дані митниці свідчать про зростання імпорту Mondelez своєї продукції з третіх країн до Росії. Замість того, щоб виробляти свої фірмові шоколадні цукерки Milka на місці, імпорт Mondelez Milka зріс на 131% у період з квітня 2022 року по березень 2023 року. Mondelez не зобов’язується залишати Росію. 15 червня компанія опублікувала заяву, в якій оголосила про намір зробити свій бізнес у Росії «самостійним із самодостатнім ланцюгом поставок до кінця цього року». Це не те саме, що вийти з Росії.

2. Mars, США: Snickers, Starburst, Skittles, M&M’s, Twix, Bounty

Mars заявила, що скоротила деякі частини свого бізнесу в Росії та переорієнтує «зусилля в Росії на нашу важливу роль у харчуванні росіян і домашніх тварин». Проте заводи Mars продовжують працювати в Росії зі збільшенням доходів у 2022 році порівняно з 2021 роком, заявили в українському уряді.

1. Nestle, Швейцарія: Nesquik, Nuts, Aero, After Eights, Smarties, Rolo

Найбільша у світі компанія з виробництва споживчих товарів, яка швидко обертається, пообіцяла продавати в Росії лише «необхідні» товари, такі як дитяче харчування та медичне/лікарняне харчування, але реальність така, що понад 50 продуктів Nestle, таких як Nescafe, супи Maggi, пластівці Bystrow, Purina Корм для домашніх тварин, Nestea, шоколад і цукерки все ще доступні в Росії. Повідомляється, що морозиво Mövenpick все ще доступне під новою назвою (Monterra), як і імпортна вода Perrier.

Загалом, десятка найбільших кондитерських компаній, що приносять прибуток, сплатила Кремлю близько 200 мільйонів доларів податку на прибуток у 2022 році. За ці гроші Росія могла отримати 66 ракет «Іскандер» або іншу зброю, яку використовували проти українських цивільних. 5 жовтня ракета «Іскандер» влучила в кафе в селі Гроза на Харківщині України, убивши 52 людини, які зібралися вшанувати пам’ять загиблого воїна. Представник Росії в ООН заявив, що вони нацисти і повинні померти. В результаті шестеро дітей залишилися сиротами.

Читати на The Page