Україна за вересень втратила $2,52 млрд з міжнародних резервів

Міжнародні резерви України за вересень скоротилися до $26,53 млрд. Фото: US Money Reserve

Міжнародні резерви України за вересень скоротилися до $26,53 млрд. Фото: US Money Reserve

Міжнародні резерви України за вересень скоротилися на 8,7% або на $2,52 млрд, до $26,53 млрд. Такі дані наводить НБУ.

Водночас рівень резервів залишається на 4,8% або на $1,23 млрд вище, ніж було на початок року.

Динаміка міжнародних резервів

rezervy07102.png

В цілому динаміку резервів протягом вересня визначали три фактори:

Telegram Logo
  • операції уряду по управлінню державним боргом. Загальний обсяг платежів з обслуговування і погашення боргу в іноземній валюті склав $2,66 млрд. Валютні надходження на користь уряду склали $445 млн;
  • операції Нацбанку на міжбанку. У вересні попит на валюту перевищував пропозицію. Для згладжування курсових коливань НБУ продав $232 млн, а придбав тільки $34 млн;
  • переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). У вересні їх вартість зменшилася на $106 млн.

Контекст. Національний банк оприлюднив графік планових платежів за державним боргом станом на 1 квітня 2020 року — пікові виплати припадають на третій квартал. Уряд, центробанк, підприємства і банки повинні виплатити $6,22 млрд, з яких $589 млн — борг МВФ. Також в третьому кварталі необхідно виплатити 10,2 млрд грн нерезидентам, які володіють українськими облігаціями.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

До кінця року зберігається значне навантаження на бюджет, пов'язане з платежами з погашення та обслуговування державного боргу. Виплати становлять близько $3 млрд. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини