Україна ввела мито на російську електроенергію

Фото: pixabay

Кабмін встановив 2% мито на імпорт електроенергії з Росії, повідомив голова парламентського комітету з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус.

«Це сьогодні вже діє, таке мито на імпорт із РФ встановлене у розмірі 2%. Думаю, що повинні бути моніторинг і аналіз ситуації щодо імпорту з Росії, щоб не було великих перетоків. Це стосується всіх енергоносіїв», — сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами Геруса, наразі імпорт електроенергії з РФ становить менше 1%, і цей обсяг жодної загрози для України не несе.

«Якщо згадати 2015 рік, то там комерційний імпорт російської електроенергії був понад 1 тис. МВт — це в 10 разів більше, ніж зараз», — додав Герус, уточнивши, що українська влада продовжить моніторинг потоків імпортованої електроенергії в країну, і втрутиться у випадку перевищення 5% порогу загального обсягу споживання з одного джерела.

Також глава парламентського комітету впевнений, що імпорт електроенергії з Білорусі, який може вирости у 2020 році у зв'язку з запуском Білоруської АЕС, жодним чином не вплине на діяльність українського «Енергоатому».

«Якщо цей імпорт буде їм шкодити — вживатимемо заходів. Хоча навряд чи він може нашкодити, тому що «Енергоатом» на ринку виграє будь-яку конкуренцію, оскільки імпорт зараз йде за ціною 1,4 грн/кВт-год, що в два рази вище ціни «Енергоатому», — пояснив депутат.

Контекст

  • У 2014 році Україна імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, до 2015 року – 2,3 млрд кВт-год. В останні роки були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою ОЕС України і суміжних енергосистем країн.
  • Останній раз Україна купувала електроенергію в РФ у 2015 році. За контрактом «Укрінтеренерго» і «Інтер РАО» вона передавалася в окупований Крим. Але контракт не продовжили.
  • 1 жовтня 2019 року Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії. Його здійснює компанія «Юнайтед Енерджі». Потужність — 100 МВт.

Читати на The Page