Facebook Pixel

Україна введе квоту добавки біоетанолу для бензинів — Герус

В Україні введуть обов'язкову квоту в розмірі 5% для добавок біоетанолу в бензинових сумішах з 1 липня 2021 року.

Про це у себе в facebook повідомив Андрій Герус за підсумками наради Комітету з питань енергетики та ЖКГ ВРУ щодо законопроєкту з використання біопалива (біоетанолу) на ринку нафтопродуктів.

За його словами, більшість учасників ринку зійшлися на таких пунктах:

Telegram Logo

- з 1 липня 2021 встановлюється квота 5% для біоетанолу в суміші з бензином. Аналізується доцільність подальшого поетапного збільшення таких квот до 7%-8%;

- за невиконання квоти передбачена відповідальність у вигляді штрафів, які Мінеконоенерго пропонує перевести в різні ставки акцизу;

- контроль здійснюється Держспоживслужбою та/або Держекоінспекцією;

- змішування бензину з біоетанолом можуть здійснювати суб'єкти, які мають ліцензію на виробництво палива, а також суб'єкти, які мають ліцензію на оптову торгівлю та зберігання палива (нафтобази); власники сертифікованих лабораторій або ті, хто має договір з сертифікованою лабораторією.

«Сьогодні в Україні споживається близько 2 млн тонн бензинів на рік на суму близько 50 млрд грн. Близько 55% цього обсягу — імпорт. Якщо 5% становитиме біоетанол, то український ринок біоетанолу збільшиться майже вп'ятеро та складе понад 100 тис. тонн на рік або близько 3 млрд грн», — зазначив голова Комітету з питань енергетики та ЖКГ ВРУ Андрій Герус.

Це також дозволить додатково завантажити українські заводи на основі місцевої сировини.

Контекст. Додавання 5% біоетанолу до палива призводить до скорочення шкідливих викидів автомобілів на 2%-3%. Використання біопалива в таких пропорціях не погіршує якість палива і не потребує змін в паливній системі автомобіля. У багатьох країнах Європи біопаливо вже успішно використовується. Його частка в суміші становить 4%-10%, а в Швеції – до 15%.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада залишила ставки акцизного податку на бензин і зріджений газ на колишньому рівні.

Коментарі

Всі новини