Україна піднялася в «Глобальному інноваційному індексі 2020»: які країни в топі

Україна посіла 45-те місце в рейтингу «Глобальний інноваційний індекс 2020», отримавши 36,3 бала і в такий спосіб покращивши показник 2019 року на дві позиції. Ба більше, наша країна посіла друге місце серед країн із доходами, нижчими за середній рівень. Обігнав її лише В'єтнам.

Як зазначається у звіті дослідження Global Innovation Index 2020 року, індекс України за усіма показниками склав 36,3 бала зі 100 можливих.

Telegram Logo

Місця України у «Глобальному інноваційному рейтингу 2020» за окремими показниками

За показником «формування знань» країна перебуває на 39-му місці, щодо розвитку вищої освіти — на 32-му, за легкістю отримання кредитів — на 34-му. Щодо онлайн-креативності, то ми посіли 39-те місце, за дослідженнями та розвитком — 44-те, а в торгівлі, конкуренції та масштабах ринку — 45-те.

Щодо регуляторного середовища, інформаційних і комунікаційних технологій, держінститутів, то тут Україна посіла 76-те, 82-ге і 93-тє місця відповідно. В інфраструктурі Україна посіла 94-те місце, у креативних товарах і послугах — 95-те, а за екологічною стійкістю — 99-те.

Країни та їхні місця у «Глобальному інноваційному рейтингу 2020»

  • Поруч з Україною у рейтингу розташувалися такі країни, як-от В'єтнам (42-ге місце), Греція (23), Таїланд (44), Румунія (46), Росія (47) та Індія (48).
  • До топ-10 увійшли: Швейцарія, яка посіла перше місце, Швеція, США, Велика Британія, Нідерланди, Данія, Фінляндія, Сингапур, Німеччина та Південна Корея.
  • Останні три рядки у рейтингу посіли М'янма (129-те місце), Гвінея (130) та Ємен (131).
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Як на «Глобальний інноваційний індекс 2020» відреагували в Україні?

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, Україна демонструє зростання у рейтингу та в субіндексах.

Quote«Ми отримали +20 позицій в освіті та +10 у R&D. Україна також зберегла 2-ге місце серед країн з доходом нижче за середній», — заявив він.

За словами ж ексміністерки фінансів Оксани Маркарової, Україна отримала оцінки, які перевищили очікування інновацій щодо загального розвитку економіки. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Це перемога, яка стала наслідком інновацій у бізнесі, роботи створеного нами Фонду стартапів і активної цифровізації. Але цей звіт також чітко окреслює й завдання, які стоять перед нами для того, щоб з другого місця у нашій групі вистрибнути в лідери. І саме дуже низький рівень венчурного фінансування та низький доступ до фінансування інноваторів — це те, що треба виправити».

Оксана Маркарова

Оксана Маркарова

ексміністерка фінансів«Глобальний інноваційний індекс» досліджує інноваційний клімат країн. Рейтинг з 2007 року готується школою бізнесу INSEAD, а також Всесвітньою організацією інтелектуальної власності та Корнелльського університету (США). У доповіді за 2020 рік оцінювалася інноваційна діяльність 131 країни світу.

Контекст. 2019 року Україна також стала другою серед країн із доходом нижче за середній рівень у рейтингу «Глобального індексу інновацій», посівши загальне 47-ме місце. 2018 року вона мала 43-тю позицію.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини