Україна та Росія можуть продовжити переговори про газ — Віктор Медведчук

Український політик вважає, що Україна та РФ не вичерпали потенціал перемовин щодо газу, передає «Інтерфакс-Україна».

Медведчук повідомив, що зустрічався з головою «Газпрому» Олексієм Міллером та прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим. Російська сторона заявила про готовність зробити для України знижку на газ у розмірі 25%. Медведчук підкреслив, що цю позицію підтвердив президент Росії Володимир Путін.

Контекст

Telegram Logo

У лютому 2018 року Арбітражна палата Стокгольма задовольнила позовні вимоги «Нафтогазу» до «Газпрому» за порушення контрактних зобов’язань щодо транзиту російського газу через Україну. За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» $2,6 млрд.

7 червня Олексій Міллер заявив, що «Газпром» готовий розпочати переговори про прямі поставки газу в Україну за зниженою на 25% ціною.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

18 червня «Газпром» повідомив про неможливість продовження угоди з Україною на європейських умовах.

Українська компанія «Нафтогаз» запропонувала «Газпрому» в якості запасного варіанту контракт на «своп» газу замість транзиту.

28 червня Олексій Міллер запевнив, що Росія готова підписати нову угоду, але не отримувала жодних офіційних повідомлень від України.

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко нагадав російській стороні, що ще навесні 2018 року Україна запропонувала договір про «свопові» поставки газу і має письмові докази такої пропозиції.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини