Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Потрібні ракети великої дальності: український бізнес просить західних союзників про далекобійну зброю

Україна потребує далекобійної зброї: бізнес звернувся до G7 та ЄС. Фото: Wikipedia

Україна потребує далекобійної зброї: бізнес звернувся до G7 та ЄС. Фото: Wikipedia

Український бізнес звернувся до лідерів «Великої сімки» та Євросоюзу із закликом надати Силам оборони України більше зброї, включно з далекобійною, для зупинення наступних масованих ракетних ударів російським окупаційним військом по нашій країні. Окрім того, вони вимагають запровадження суворіших санкцій проти агресора.

Про це йдеться у зверненні Спілки українських підприємців (СУП), Торгово-промислової палати України, Незалежної асоціації банків України, Федерації роботодавців України, FBN Ukraine, CEO Club Ukraine, Board, Асоціації "IT Ukraine", Львівського ІТ-кластеру, Українського агроклубу та інших, адресованому G7 і ЄС.

Quote«Щоб запобігти гуманітарній та економічній катастрофі в Україні, яка неодмінно перекинеться на сусідні країни, західні лідери мають терміново покласти край продовженням бомбардувань української цивільної інфраструктури. Відповідь Заходу має включати посилену військову підтримку та економічне втручання. Зокрема, необхідно збільшити постачання зброї в Україну, а саме ракет великої дальності, а також радикально посилити санкції проти російської економіки та запровадити вторинні санкції, щоб закрити лазівки, якими зараз користується Кремль», — зазначається у зверненні.

Представники українського бізнесу наголосили, що в разі продовження ракетних обстрілів російському диктатору Путіну вдасться досягти свої мети та залишити десятки мільйонів українців без світла, води й тепла.

Quote«Без можливості чинити напад у відповідь загине набагато більше мирних жителів, більше підприємств буде закрито, робочі місця буде втрачено, а економіку України буде зруйновано», — наголошують вони у зверненні.

Підприємці додають: якщо не вдасться зупинити агресора зараз, він піде далі, і під загрозою опиняться Молдова, Польща, Литва, Латвія та Естонія. За їхніми словами, світова спільнота має шанс зупинити Путіна зараз, не жертвуючи водночас своїми військами. Для цього треба лише дати Україні необхідний інструмент.

Контекст. Україна давно просить Сполучені Штати надати ракети ATACMS із дальністю до 300 км. З їхньою допомогою українське військо отримало б змогу вражати віддалені логістичні лінії росіян, об’єкти ППО, бази та склади на сході та півдні, включно з Кримом. Українські офіційні особи неодноразово заявляли, що не битимуть ATACMS по території рф. Вони додали, що не робили цього й раніше, хоча така можливість була зі звичайними ракетами до HIMARS.

У Білому домі не виключають, що врешті-решт можуть надати Києву ATACMS. Однак поки що в США не поспішають схвалювати надання Україні далекобійних ракет. Там остерігаються, що це стане своєрідним перетином «червоної лінії», унаслідок якого Вашингтон фактично стане «стороною конфлікту».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини