Facebook Pixel

Україна знову просить у США далекобійні ATACMS. Обіцяє погоджувати кожну ціль

Українська сторона вчергове звернулася до Сполучених Штатів із проханням надати ракети ATACMS із дальністю до 300 км. Намагаючись подолати супротив адміністрації президента США Джо Байдена, Україна пропонує надавати партнеру вичерпний перелік цілей, по яких планує бити далекобійними снарядами. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

У такий спосіб Вашингтон фактично отримає змогу забороняти удари по потенційних об’єктах, якщо вважатиме їх недоцільними. Українська влада обіцяє, що буде настільки «відвертою, наскільки це буде необхідно», щоб розвіяти будь-яке занепокоєння американців.

Quote«Ми фактично описали, які саме цілі нам потрібно уразити на нашій території, які наразі є недосяжними з тією зброєю, що в нас є зараз. Категорії цілей є незмінними», — розповів телеканалу український високопосадовець.

З-поміж таких об’єктів — віддалені логістичні лінії росіян, об’єкти ППО, бази та склади на сході та півдні, включно з Кримом. Снаряди більшої дальності могли б дати змогу ЗСУ завдавати ураження по об’єктах углибині Криму, зокрема, точці запуску дронів-камікадзе іранського виробництва.

Українські офіційні особи знову запевнили своїх американських колег, що не битимуть ATACMS по території рф. Вони додали, що не робили цього й раніше, хоча така можливість була зі звичайними ракетами до HIMARS.

Quote«Ми запевнили, що не робитимемо цього (з HIMARS) й не зробили. Я вважаю, що проблема для США полягає в тому, щоб подолати психологічний бар’єр і схвалити надання ATACMS», — розповів український чиновник американському телеканалу.

ATACMS: що це за ракети

ATACMS — тактична балістична ракета класу «земля — земля», яку виробляє американська компанія Lockheed Martin. Має дальність застосування до 300 км. ATACMS може бути випущено з реактивних систем залпового вогню, як-от M270 MLRS і M142 HIMARS.

Куди долетять ATACMS, якщо розташувати їх по лінії фронту з позицій ЗСУ. Фото: The Page

Куди долетять ATACMS, якщо розташувати їх по лінії фронту з позицій ЗСУ. Фото: The Page

Контекст. У Байдена не виключають що врешті-решт нададуть Києву ATACMS. Однак поки що в США не поспішають схвалювати надання Україні далекобійних ракет. У Білому домі остерігаються, що це стане своєрідним перетином «червоної лінії», унаслідок якого Вашингтон фактично стане «стороною конфлікту».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉