Facebook Pixel

Україна має вийти із «зернової угоди» — Петр Крогман

Україна має вийти з зернової угоди — Петр Крогман

Україна має вийти з зернової угоди — Петр Крогман

Україна має вийти із «зернової угоди», бо в ній більше зацікавлена росія. Таку сміливу думку під час панельної дискусії «Сьогодення та майбутнє логістичних ланцюжків суходолом» на конференції Grain Ukraine-2023 висловив президент Українсько-Чеської Торгово-промислової палати Петр Крогман.

Quote«Можливо, це дуже смілива думка, але я гадаю, що Україна має вийти із «зернової угоди». Бо в ній більше зацікавлена росія. Якщо подивитися на рух суден Чорним морем, то більшість із них — це російські танкери, що йдуть з Новоросійська. Зараз Україна втрачає 1/3 ціни на зерно через дисконти в портах. Це як потопити кожен третій корабель із зерном. Росія більший вигодоотримувач від «зернового коридору». Україна втрачає», — сказав Крогман.

На його думку, також варто переосмислити шляхи солідарності і, зокрема, робити фокус на транспортуванні до європейських портів. Для цього потрібно просити співфінансування такої доставки, аби логістика не з’їдала всю маржу. Наразі Європа витрачає на «заспокоєння» своїх фермерів великі суми. Є фонди, але Україна має попросити гроші, які розв'яжуть корінь проблеми.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉