Facebook Pixel

Україна шукає альтернативу «зерновому коридору»

Україна шукає альтернативу «зерновому коридору»

Україна шукає альтернативу «зерновому коридору»

Натепер у Спільному координаційному центрі діють лише дві інспекційні команди, а з 2 травня рф взагалі заблокувала погодження суден, які прямують до порту «Південний». У середньому зараз відбувається 2 інспекції на добу в напрямку портів Чорноморськ та Одеса.

Про це під час конференції Grain Ukraine — 2023 повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков.

Quote«Ми вважаємо, що наші партнери зможуть розблокувати роботу порту «Південний». Але не менш важливе питання сьогодні: чи буде продовжено дію угоди після 17 липня 2023 року. Наша позиція: угода має працювати та подовжена на строк 1 рік, залучення порту в Миколаєві та робота інспекцій, що не затримуватимуть судна», — зазначив Юрій Васьков.

Водночас посадовець наголосив, що триває робота над альтернативними шляхами роботи «зернового коридору». Минулого тижня урядом був ухвалений порядок отримання компенсації судновласниками за пошкодження суден у разі їхнього заходження до відкритих морських портів Одеського та Миколаївського регіонів. 20 млн грн включено до бюджету та використовуватимуться судновласниками в разі зупинення дії «зернового коридору».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉