Facebook Pixel

Робота «зернової угоди» відновилася після блокування росії. ОНОВЛЕНО

Перевірки суден, що перевозять зерно з України, відновилися після паузи. Про це пише The Guardian.

Джерела видання пишуть, що росіяни звинувачують Україну в невиконанні погоджених процедур, але ситуацію вже розв'язано й прохід кораблям із зерном дозволено.

Залишається незрозумілим, чи буде продовжено угоду щодо зерна, що діяла з липня минулого року, оскільки Росія скаржиться на недотримання іншої угоди, спрямованої на полегшення її власного експорту сільськогосподарської продукції та добрив.

Виступаючи на зустрічі «великої сімки» в Японії, держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Росію в порушенні своїх обіцянок країнам світу, які залежать від зерна. Через що судна останні кілька днів не можуть вийти з України.

Нагадаємо, що вчора, 17 квітня 2023 року, російська сторона вдруге заблокувала інспекції суден у територіальних водах Туреччини. З листопада 2022 року росіяни під різними приводами саботують і затягують час проведення інспекцій, що вже призвело до скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15 — 18 млн тонн.

Оновлено о 12.10.

The Guardian взяла коментар у неназваних офіційних представників України. За їхніми словами, «зерновий коридор» усе ще заблокований російською стороною.

Quote«Росія вдруге вчора припинила огляд українських суден, які чекають на повернення до порту. На сьогодні перевірки ще не відновилися. Це неприйнятно», — додав представник України.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉