Facebook Pixel

Росія не гарантуватиме безпеку цивільних суден «зернової ініціативи»: каже, що вже готує «заходи»

Росія не збирається визнавати «зерновий коридор» без своєї участі. Про це заявив постійний представник росії при Організації Об’єднаних Націй василь небензя під час засідання Радбезу ООН.

Quote«Виходимо з того, що укладена між росією, Туреччиною та Україною за запевнення ООН 22 липня чорноморська ініціатива без нас виконуватися не повинна, а ухвалені без нашої участі рішення і заходи ні до чого нас не зобов'язують», – заявив російський дипломат.

Він звинуватив Україну у виходу росії із «зернової ініціативи». За його словами Київ нібито завдав удару по кораблях чф рф в окупованому Севастополі 29 жовтня, тим самим «грубо порушивши «зернову угоду».

Quote«З урахуванням цього російська сторона не може гарантувати безпеку цивільних суден, що беруть участь у чорноморській ініціативі», – стверджує постпред рф в ООН.

Небензя додав, що погодження Туреччиною, Україної та ООН руху суден у «зерновій угоді» ні до чого не зобов’язує росію.

Quote«Водночас, беручи до уваги факти зловживання «зерновим коридором», і той основоположний факт, що Чорне море досі є зоною бойових дій, ми не можемо дозволити безперешкодний рух суден без нашого догляду. І ми будемо змушені вжити заходів, щоб контролювати, що було дозволене Спільним координаційним центром без нашої згоди», – заявив російський дипломат.

Контекст. Росія за декілька годин після атаки на кораблі чф рф в окупованому Севатополі заявила, що виходить з «зернової ініціативи».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉