Facebook Pixel

Столтенберг підтвердив: Україна має право завдавати ударів по військових цілях за межами країни

Столтенберг підтвердив: Україна має право завдавати ударів по військових цілях за межами країни

Столтенберг підтвердив: Україна має право завдавати ударів по військових цілях за межами країни

Україна має право на самооборону. І це включає також завдавання ударів по законних військових цілях – російських військових цілях за межами України, заявив 20 лютого в інтерв’ю Радіо Свобода генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Відповідаючи на питання кореспондентки щодо того, чи супроводжуватимуться обіцяні винищувачі F-16 обмеженнями не завдавати ударів по території росії, Столтенберг зазначив, що це вирішувати союзникам, які постачають авіацію.

Quote«У різних союзників – дещо різна політика щодо цього. Але загалом… це збройна агресія Росії проти України з грубим порушенням міжнародного права. А за міжнародним законодавством, Україна має право на самооборону. І це включає також завдавання ударів по законних військових цілях – російських військових цілях за межами України. Це міжнародне право», – зазначив Столтенберґ.

Генсекретар НАТО зауважив, що чим швидше винищувачі дістануться України, тим краще.

Quote«Неможливо точно сказати, коли, тому що це дилема. Ми всі хочемо, щоб F-16 були там, в Україні, якомога раніше. При цьому, звичайно, ефект від F-16 буде сильнішим і кращим, що більш навчені та підготовлені пілоти. І не лише пілоти, а й технічне обслуговування, персонал і всі системи підтримки, які мають бути в наявності», – наголосив генсек НАТО.

Данія та Нідерланди стали першими країнами, які пообіцяли передати Україні винищувачі F-16, але це станеться після завершення навчання українських пілотів. Також про це оголосили Норвегія та Бельгія.

21 лютого у соціальній мережі X користувач HeliosRunner анонсував, сьогоднішнє оголошення Данією того факту, що в Україні вже використовуються винищувачі F-16.

Допис користувача HeliosRunner

Допис користувача HeliosRunner

Quote«Я щойно отримав це від людини, яка є досить серйозною. «Завтра Данія оголосить на пресконференції, що UA вже літає на їхніх F-16». Тож якщо це правда, було б чудово!» — написав він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉