Facebook Pixel

Угорщина просить ЄС заборонити імпорт зерна з України до кінця 2023 року

Угорщина попросила ЄС продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для 5 країн Євросоюзу принаймні до кінця 2023 року. Про це повідомляє Reuters із посиланням на держсекретаря Міністерства сільського господарства Угорщини Жолта Фельдмана.

Угорщина також попросила владу ЄС фінансово підтримати місцевих фермерів, щоб вивезти запаси зерна з елеваторів країни до нового врожаю.

Quote«Ми зацікавлені в тому, щоб збір урожаю в Угорщині було безпечно завершено, а угорські фермери могли продавати свою продукцію», — заявив Фельдман після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі у вівторок, 30 травня.

ЄС 2 травня встановив обмеження до 5 червня на імпорт української пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику до Болгарії, Угорщини, Польщи, Румунії та Словаччини.

Так у Євросоюзі відреагували на скарги п’яти країн на те, що дешеве українське зерно робить внутрішнє виробництво збитковим.

Торік ЄС зняв обмеження на агроімпорт з України у відповідь на російське вторгнення. П’ять сусідніх країн стали для українського зерна транзитними хабами через блокування експорту Чорним морем.

Зараз уряд шукає альтернативи «зерновому коридору».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉