Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Туреччині та Великобританії відкинули заяви ЮНЕСКО про захист об'єктів культурної спадщини

Айя-Софія (собор Святої Софії) в Стамбулі Фото: kidpassage.com

Айя-Софія (собор Святої Софії) в Стамбулі Фото: kidpassage.com

МЗС Туреччини заявив, що вони відкидають положення звіту Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що стосується розташованої в Стамбулі мечеті Айя-Софія. У комюніке йдеться, що звіт «по всій видимості, був написаний з упереджених і політичних мотивів».

ЮНЕСКО попросила Туреччину надати до лютого 2022 року звіт про стан мечеті Айя-Софія. Організація висловила «стурбованість наданням статусу мечеті цій пам'ятці візантійської епохи».

У середу, 21 липня, ЮНЕСКО виключила зі свого списку портову частину Ліверпуля і історичний центр міста, які були туди внесені в 2004 році як символ епохи бурхливого розвитку англійської промисловості. Причиною стали роботи з перебудови міста, повідомила The Guardian.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Портова частина Ліверпулю

Портова частина Ліверпулю

За словами глави торгової палати Ліверпулю Поля Шерпо, володіння статусом об'єкта ЮНЕСКО саме по собі добре, але «не за рахунок розвитку міста заради блага майбутніх поколінь».

Одночасно ЮНЕСКО попередила владу Великій Британії про те, що Стоунхендж може бути виключений зі списку об'єктів всесвітньої спадщини, якщо проєкт будівництва автомобільного тунелю поряд з древнім кам'яним кільцем не переглянуть.

В організації вимагають, щоб тунель зробили глибше і збільшили його довжину. Влада відповідає, що це призведе до «невиправданого подорожчання проєкту».

Новий тунель повинен зменшити потоr машин біля Стоунхенджу

Новий тунель повинен зменшити потоr машин біля Стоунхенджу

Додатково. У Києві є об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — «Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра». Організація неодноразово погрожувала позбавити його цього статусу через будівельні роботи на території і в охоронній зоні пам'яток. Поки влада міста намагається знаходити компроміс з ЮНЕСКО.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини