Папа римський зарахував до числа блаженних підлітка, який може стати покровителем інтернету

Карло Акутіс. Фото: скріншот

Карло Акутіс. Фото: скріншот

Католицька церква 10 жовтня зарахувала до лику блаженних Карло Акутіса, італійського підлітка, який помер від лейкемії у віці 15 років в 2006 році. Це перший випадок за багато років, коли католицька церква зараховує до блаженних таку юну людину. Крім того, він може стати першим святим з покоління мілленіалов, якщо буде підтверджений факт скоєння ще одного дива завдяки його заступництву. Про це повідомило агентство Catholic News.

Один підтверджений випадок дивового зцілення дитини, яка доторкнулася до футболці покійного Акутіса, у католицькій церкві вже є. Правда, раніше папа неодноразово скасовував вимогу другого дива, що не виключено і в даному випадку.

Акутіс захоплювався комп'ютерними науками і створив сайт, на якому збирав описи всіх задокументованих чудес католицької церкви. Він був глибоко віруючою людиною, прагнув допомагати стражденним і знедоленим, повідомляє Catholic News.

Telegram Logo

Незабаром після смерті Акутіс отримав прізвисько «святого покровителя інтернету». У проповіді з приводу його беатифікації, кардинал зазначив, що «Карло використовував інтернет для поширення Євангелія, щоб дотягнутися до якомога більшої кількості людей».

Процес канонізації Акутіса почався в 2013 році. У 2018 році він був удостоєний звання «преподобний».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У католицькій церкві термін «блаженний» відноситься до подвижникрв, прославленим в ході процесу беатифікації. Блаженний — це людина, яку церква вважає врятованної і яка перебуває на небесах, але щодо якої не встановлюється загальноцерковне шанування, дозволено тільки місцеве.

Беатифікація — обряд зарахування померлого до лику блаженних. Вона розуміється як етап, що передує канонізації, тобто зарахуванню праведника до лику святих.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини