Facebook Pixel

Чудовий старт: у січні Україна отримала $4,2 млрд від міжнародних партнерів

З початку 2023 року Україна отримала $4,2 млрд від міжнародних партнерів. Фінансування вистачило на покриття дефіциту бюджету та погашення боргів.

  • Від ЄС надійшло 3 млрд євро. Це частина запланованого на 2023 рік пакета в розмірі 18 млрд євро. Очікується, що подальші виплати будуть пов'язані з прогресом України в проведенні реформ.
  • Ще $1 млрд грантових коштів Україна отримала від США. У держбюджеті США на 2023 фінансовий рік передбачено додаткові $13 млрд грантів для України.
  • Інші $500 тис. у січні надійшли від Естонії.

У 2022 році Україна отримала $31,1 млрд іноземних грантів і кредитів, що в середньому становить $3,1 млрд за місяць війни.

Однак виплати не були ані стабільними, ані регулярними, в окремі місяці спостерігалися як надзвичайно високі, так і низькі обсяги фінансування.

Quote«І США, і ЄС заявляють, що одним із їхніх пріоритетів є надання фінансової допомоги Україні у 2023 році у вигляді вчасних і стабільних виплат. Іноземне фінансування в січні слугує підтвердженням серйозності цих намірів», — коментує економіст ЦЕС Максим Самойлюк.

Нагадаємо, що США оголосили про виділення Україні пакета військової допомоги на $2,2 млрд. Новий пакет включає засоби ППО, ракети великої дальності для HIMARS.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉