Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Україні потрібно $3 млрд міжнародної допомоги щомісяця. Скільки не вистачає?

Україна потребує $3 млрд донорських коштів щомісяця, щоб і далі протистояти агресії рф і уникнути монетарного фінансування. Про це заявила заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова на міжнародному бізнес-форумі, присвяченому швидкому відновленню України.

За її словами, аби зменшити дефіцит бюджету, уряд зробив кроки для збільшення податкових і митних надходжень, а також оптимізував бюджетні видатки. Утім, потреба в міжнародному фінансуванні у 2023 році залишається відчутною та становить приблизно $3 млрд щомісяця. Ці кошти допоможуть уникнути монетарного фінансування, яке негативно вплине на економіку.

Quote«Натепер український уряд має підтвердження про фінансування від ЄС і Сполучених Штатів у розмірі майже $30 млрд на 2023 рік. Утім, залишається потреба ще в $10 млрд. І тут ми розраховуємо на допомогу від інших країн і міжнародних фінансових організацій, зокрема МВФ», — розповіла Зикова.

Як додала представниця Мінфіну, Україна прагне забезпечити ефективне, підзвітне та прозоре використання донорського фінансування.

Quote«Зараз ведеться активна робота над створенням відповідних механізмів», — зазначила Ольга Зикова.

Монетарне фінансування — наповнення бюджету через введення в обіг додаткових коштів, іншими словами — друк нових грошей.

Як повідомляло The Page наприкінці січня 2023 року, МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакета допомоги на суму до $16 млрд, який допоможе покрити потреби країни та стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉