Україна потребує $3 млрд донорських коштів щомісяця, щоб і далі протистояти агресії рф і уникнути монетарного фінансування. Про це заявила заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова на міжнародному бізнес-форумі, присвяченому швидкому відновленню України.
За її словами, аби зменшити дефіцит бюджету, уряд зробив кроки для збільшення податкових і митних надходжень, а також оптимізував бюджетні видатки. Утім, потреба в міжнародному фінансуванні у 2023 році залишається відчутною та становить приблизно $3 млрд щомісяця. Ці кошти допоможуть уникнути монетарного фінансування, яке негативно вплине на економіку.

«Натепер український уряд має підтвердження про фінансування від ЄС і Сполучених Штатів у розмірі майже $30 млрд на 2023 рік. Утім, залишається потреба ще в $10 млрд. І тут ми розраховуємо на допомогу від інших країн і міжнародних фінансових організацій, зокрема МВФ», — розповіла Зикова.
Як додала представниця Мінфіну, Україна прагне забезпечити ефективне, підзвітне та прозоре використання донорського фінансування.
«Зараз ведеться активна робота над створенням відповідних механізмів», — зазначила Ольга Зикова.
Монетарне фінансування — наповнення бюджету через введення в обіг додаткових коштів, іншими словами — друк нових грошей.
Як повідомляло наприкінці січня 2023 року, МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакета допомоги на суму до $16 млрд, який допоможе покрити потреби країни та стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також