Верховна Рада зареєструвала президентські законопроекти про внесення змін до закону №10376 «Про ринок електричної енергії» щодо впровадження нового ринку електроенергії та про внесення змін до статті 9 – 1 закону №10375 «Про альтернативні джерела енергії».
Зараз текст законопроектів на сайті парламенту відсутній.
Представник Зеленського у Кабміні Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook прокоментував ці два законопроекти. Він написав, що введення енергоринку збираються відтермінувати на рік для того, щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам електроенергії. Також це допоможе розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін.

Законопроект про альтернативні джерела енергії він прокоментував так: «Пропонується відновити «зелений» тариф домогосподарствам, які мають домашні наземні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт. Їх обнулення дрібним електростанціям українців, які інвестували свої заощадження у домашні СЕС, є дуже несправедливим. «Зелені» тарифи мають бути, перш за все, не для олігархів, а для звичайних українців, які будуть утворювати середній клас та зменшувати роль енергетичних монополій».
У травні на виходив великий матерiал про боротьбу Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова. Головне питання, яке вони намагаються вирішити, – чи запрацює в Україні з 1 липня ринок електроенергії. Ціна цього питання – десятки мільярдів гривень.
Законопроект депутатів Олександра Домбровського і Льва Підлісецького про перенесення запуску нового ринку електроенергії на три місяці з 1 липня на 1 жовтня 2019 року було зареєстровано в Раді 22 травня. А 1 червня Володимир Гройсман пообіцяв, що на наступному засіданні Кабінет міністрів ухвалить усі необхідні рішення для запуску ринку електроенергії з 1 липня.
3 червня нардепи Лев Підлісецький, Олександр Домбровський, Ольга Белькова та Олексій Рябчин зареєстрували законопроект, що захищає інтереси власників домашніх сонячних електростанцій, побудованих на землі. Ухвалення документа дасть змогу отримувати «зелений» тариф для наземних домашніх СЕС потужністю до 30 кВт, незалежно від місця їх розміщення. При цьому ставка тарифу залишається незмінною (раніше передбачалося її зниження на 10%) — 18 євроцентів за кВт/год.