Facebook Pixel

У Харківській області введено карантин через спалах африканської чуми свиней

АЧС виявили у тварин у Національному парку «Слобожанський»

АЧС виявили у тварин у Національному парку «Слобожанський»

Тимчасові карантинні обмеження введені 2 вересня в Харківській області у зв'язку зі спалахом африканської чуми свиней (АЧС), зафіксованої в національному природному парку (НПП) «Слобожанський». Про це повідомила пресслужба Харківської облдержадміністрації.

«Встановлено тимчасові карантинні обмеження щодо АЧС в епізоотичному вогнищі строком на 72 години. Визначено межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, в яку входять територія НПП «Слобожанський», частина населених пунктів Оленівське, Мурафа, Лісове Краснокутської селищної ради. Також визначено мажі тимчасової зони спостереження — на відстані 10 км від зовнішніх меж зони захисту», — ідеться в повідомленні.

Буде проведений облік усього поголів'я свиней у господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження, а переміщення живих свиней із карантинних зон тимчасово заборонено.

Telegram Logo

Раніше, 1 вересня, в НПП «Слобожанський» було знайдено дев'ять померлих тварин. Відібрані проби від цих тварин були відправлені до регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області. Експертиза підтвердила АЧС.

Додатково. Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) на рік заборонили ввезення собак на територію країни із 113 держав. До списку потрапила і Україна. Заборона набула чинності з 14 липня 2021 року. Причиною стала небезпека поширення сказу.

Коментарі

Всі новини