Збій у «Дії» під час голосування нацвідбору Євробачення: що відомо та чим загрожує

Збій у Дії під час голосування нацвідбору Євробачення: що відомо та чим загрожує

Увечері 3 лютого у «Дії» стався збій під час онлайн-голосування за переможця нацвідбору «Євробачення-2024». За кілька годин голосування відновили і продовжили до 19:00 4 лютого. За підсумками голосування журі та глядачів переміг дует Jerry Heil і alyona alyona – вони представлятимуть Україну цьогоріч на «Євробаченні» у Швеції. The Page зібрав коментарі, як українці відреагували на збій у системі голосування. Дехто сприйняв онлайн-голосування на нацвідборі у «Дії» як «репетицію» до потенційних виборів в інтернеті.

Чому у «Дії» стався збій під час голосування нацвідбору «Євробачення-2024»


Віцепрем'єр Михайло Федоров пояснив, що під час голосування у «Дії» була рекордна кількість користувачів за всю історію проєкту. Замість 800 запитів за секунду, як було під час голосування торік, – 15 тис. запитів.

«Порівняно з 2023-м ми збільшили потужності у 5 разів (а запитів надійшло у 20 разів більше). І тому виникла величезна черга. Перепрошую за цю ситуацію. Цьогоріч «Дія» дала можливість повболівати за фаворитів на добу довше і створити десятки мемів. Наступного року цього не буде», – зазначив міністр цифрової політики.

Максим Нефьодов, співзасновник uaprogress.tech та damaged.in.ua, назвав онлайн-вибори поганою ідею через великий ризик шахрайства:

«Можна легко проконтролювати, як людина дистанційно проголосувала при тобі в телефоні. Можна сидіти в гуртожитку, при тобі голосуватимуть студенти, а ти будеш давати їм гроші. Можна зібрати персонал компанії і наказати їм негайно при тобі натиснути як треба. Приклад онлайн-голосування без всякого онлайну – голосування в тюрмах. Там завжди 95+% «за владу», – зазначив Нефьодов.

Про критику «Дії» Нефьодов сказав:

«Чи «Дія» ідеальна? Звісно, ні, як і будь-що, зроблене людьми. Чи можна і треба критикувати? Звісно. Але спроби використати технічний збій у неосновному сервісі для якоїсь політичної істерики в контексті виборів, яких так хочеться частині народу, — це тупо».

Що думають українські музиканти про те, що сталося під час голосування на нацвідборі «Євробачення-2024»

Співак Melovin, учасник нацвідбору, прокоментував результати відбору:

«Чи погоджуюсь я з голосуванням? Воно викликає багато запитань: «злетіла» «Дія» – це неможливо, адже туди чи не щодня намагаються пробратися хакери-окупанти, і дарма. Розрив між 1-м і 2-м місцем у 600 тис. голосів – питання. А ще, хто пояснить голосування журі, коли тих, кого критикували, оцінили найвище», – сказав Melovin.

Співачка Марія Бурмака написала, що «Дія» не підходить для масштабних опитувань, які вирішують долю країни:

«Добре, що це з‘ясувалось під час нацвідбору до «Євробачення», – зазначила Бурмака.

Учасниця нацвідбору «Євробачення-2024» SKYLERR вирішила зняти свою кандидатуру після збою під час голосування у «Дії».

«Голоси могли зарахуватись некоректно. Я за голосування прозоре і зрозуміле. У цих піар-перегонах мені нецікаво брати участь, «немає переможців у цьому марафоні» – слова з моєї пісні, які на сьогодні як ніколи актуальні», – написала SKYLERR.

Що відомо про «Євробачення-2024»

2024 року пісенний конкурс «Євробачення» проводитиметься 68-й раз. Минулого року у конкурсі перемогла шведська співачка Лорін. Вона стала першою, хто двічі переміг на «Євробаченні», до цього – у 2012 році.

Гранд-фінал пройде на стадіоні Malmö Arena у Швеції 11 травня 2024-го.

Читати на The Page