Британія оголосить своє бачення торговельної угоди з Європейським Союзом в наступному місяці після того як 31 січня офіційно вийде з його складу.
Про це заявив секретар Brexit Стівен Барклай (Stephen Barclay), повідомляє Reuters.
«Ключове питання полягає в тому, що ми будемо контролювати нашу регуляторку, ми не будемо приймати чужі правила і не будемо розходитися заради того, щоб розійтися, ми починаємо вирівнювати наші позиції», — сказав Барклай.
За його словами, основне завдання в тому, як узгодити стандарти захисту прав працівників, навколишнього середовища і державної допомоги як частини торгової політики.
Барклай підтвердив амбіції Великої Британії домовитися з Європейським Союзом про «нульову тарифну квоту», одночасно працюючи над укладанням угод з іншими країнами світу, включно зі Сполученими Штатами.
Перед Сполученим Королівством та ЄС стоїть завдання виробити спільні правила співіснування з 2021 року, коли закінчується 11-місячний перехідний період після Brexit. Як очікується, переговори між Лондоном і Брюсселем почнуться в березні. Європейська комісія, яка веде переговори від імені 27 членів, що залишилися ЄС, 25 лютого поставить свої напрацювання про взаємини з Британією перед урядами ЄС. Очікується, що після цього і почнуться переговори.
Контекст. Раніше Вашингтон і Лондон заявляли про можливість укладення нової торгової угоди відразу після виходу Великобританії з ЄС. На думку Трампа, ця угода «значніше всіх тих, що були раніше».
Великобританія в даний час веде переговори про порядок виходу з континентального Європейського Союзу звані як Brexit. Відповідний закон був підписаний королевою Великої Британії Єлизаветою II 23 січня. На наступний день президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і президент Європейської ради Шарль Мішель підписали угоду про вихід Британії з ЄС.
Перебуваючи в процесі виходу з ЄС, Сполучене Королівство відчуває певну нестійкість в економіці. Як повідомляло ВВС, в зв'язку з Brexit, в Британії майже на половину скоротилося виробництво автомобілів.