Facebook Pixel

Турецька ліра впала після перемоги Ердогана

Турецька ліра впала на 0,3% — до 20,03/$, рекордно низького рівня одразу після оголошення перемоги Реджепа Таїпа Ердогана на президентських виборах у Туреччині.

Про це пише Gulf Business із посиланням на агентство Morgan Stanley.

Аналітики попереджають, що курс турецької ліри може впасти до 26/$ навіть раніше, ніж це прогнозували до виборів. До кінця 2023 року курс може скотитися до 28/$, якщо Ердоган продовжить свою політику низьких відсоткових ставок у Туреччині.

Читайте також:
Baykar інвестує в Україну $100 млн

Більш оптимістично на ситуацію дивляться у Wells Fargo, де до 1 липня прогнозують падіння «тільки» до 23/$.

Quote«Перемога Ердогана не втішить жодного іноземного інвестора. З дуже високою інфляцією, дуже низькими відсотковими ставками та відсутністю чистих іноземних резервів може виникнути хвороблива криза, яка вплине на всі активи», — песимізує Хаснайн Малік, стратег Tellimer у Дубаї.

Ердоган упевнений, що нижчі відсоткові ставки ведуть до зниження інфляції. Запровадження нових правил і заходів неофіційно та майже щодня вже змушують інвесторів залишати турецький ринок. Іноземні пакети турецьких акцій і облігацій із 2013 року зменшилися приблизно на 85%, або майже на $130 млрд.

З початку 2022 року центробанк Туреччини витратив майже $200 млрд на підтримку ліри. Проте чисті валютні резерви стали від’ємними, а інфляція за підсумками року перевищила 80%.

Турецька ліра продовжує стримке падіння через економічну політику президента Ердогана. Інфографіка — телеграм-канал Залізний нардеп

Турецька ліра продовжує стримке падіння через економічну політику президента Ердогана. Інфографіка — телеграм-канал Залізний нардеп

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉