Facebook Pixel

Вибори в Туреччині поставили на паузу роботу «зернового коридора»

Після опрацювання 100% бюлетенів на виборах президента в Туреччині чинний глава держави Реджеп Таїп Ердоган отримує 49,24%. Його головний конкурент Кемаль Киличдароглу – 45,06%. Переможець перегонів визначиться в другому турі 28 травня.

Результати першого туру виборів президента Туреччини 14 травня 2023

Результати першого туру виборів президента Туреччини 14 травня 2023

Від результатів виборів багато в чому залежить доля «зернового коридора». Андрій Клименко, керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, наголосив, що до 14 травня «зерновий коридор» фактично припинив роботу. Якщо виберуть Ердогана, то, найймовірніше, за деякий час Туреччина знову вимагатиме продовження його роботи. Якщо переможе Киличдароглу, то заморожування триватиме щонайменше до формування нового уряду Туреччини.

«Ми порадили б будувати експортну політику з огляду на ці невизначеності», — резюмує експерт.

Графік роботи «зернового коридору»

Графік роботи «зернового коридору»

Контекст. У Стамбулі 11 травня завершилися переговори щодо функціонування «зернової угоди» за участю Туреччини, Росії, України та ООН.

«ООН і Туреччина мають розуміння, що «зернова ініціатива» є критично важливою для світової продовольчої безпеки й має стабільно функціонувати. Тому за їхньою пропозицією подальші консультації щодо розблокування ініціативи буде продовжено в онлайн-форматі», – сказав віцепрем'єр-міністр із питань відновлення Олександр Кубраков.

Водночас російське МЗС пригрозило, що «зернова угода» припинить існування, якщо до 18 травня РФ не отримає гарантій виконання її вимог, зокрема, щодо транзиту аміаку територією України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉