Трамп може притримати тарифи для Китаю до кінця року
Тарифи Дональда Трампа щодо Китаю, ймовірно, залишаться на рівні, який, як очікується, серйозно обмежить китайський експорт до США після 90-денного перемир'я, кажуть аналітики та інвестори, припускаючи, що Пекіну, можливо, доведеться терпіти подальший економічний біль, попри активні переговори. Про це пише Bloomberg.
Згідно з опитуванням Bloomberg, в якому взяли участь 22 респонденти з числа азійських, європейських і американських менеджерів фондів, банків і дослідницьких фірм, мита на китайські товари, запроваджені цього року, ймовірно, залишаться на рівні 30% до кінця 2025 року. За прогнозами Bloomberg Economics, хоча нинішня ставка набагато нижча, ніж до «відлиги» цього тижня, вона є достатньо високою, щоб знищити 70% китайських поставок до найбільшої економіки світу в середньостроковій перспективі.
Результати опитування, проведеного в середу і четвер, свідчать про низькі очікування щодо швидкого скасування мит, які Трамп запровадив проти Китаю під час свого другого терміну, в ході торговельних переговорів. Згідно з окремим опитуванням, офіційні дані, опубліковані в понеділок, покажуть уповільнення промислового виробництва в Китаї у квітні, оскільки тарифні загрози негативно вплинули на експорт.
Аналітики та інвестори вважають, що 30% мита США на Китай залишаться в силі Опитування Bloomberg показує, що очікування ще більше розділилися в майбутньому
«Ми очікуємо, що торговельні переговори закінчаться неглибокими поверхневими угодами. До проміжних виборів у США у 2026 році, які можуть стати потенційним крайнім терміном для укладення угоди, залишилося недостатньо часу для того, щоб відносні позиції США і Китаю змінилися досить суттєво», — сказала Келлі Чен, економістка DNB Bank.
Підкреслюючи невизначеність щодо здатності країн вирішити свій конфлікт, очікування стають більш розрізненими в майбутньому: сім респондентів вважають, що через шість місяців тарифи впадуть нижче 30%, тоді як шість прогнозують вищі збори.
Якщо США і Китай досягнуть остаточної торговельної угоди, тарифи можуть знизитися до 20%, згідно з медіанним прогнозом.
90-денне перемир'я розпочалося в середу, коли Китай і США почали тимчасово знижувати тарифи на товари один одного.
Переважна більшість респондентів прогнозує, що тарифи з першого терміну Трампа залишаться, оскільки їх зниження було б серйозною поступкою, яка може розлютити його електорат. За оцінками Bloomberg Economics, ці збори в середньому становлять близько 12%.
Тарифна політика Трампа щодо китайських товарів є однією з найбільших змінних, що впливають на світову економіку та ринки цього року. Китайські активи, ймовірно, торгуватимуться у вузькому діапазоні біля поточних рівнів до кінця року під впливом невизначеності щодо тарифів і стимулів, вважають респонденти.
За середньою оцінкою 17 учасників опитування, до кінця 2025 року юань утримуватиметься на рівні 7,2 за долар. На тлі спекуляцій щодо послаблення девальвації під керівництвом Пекіна валюта може знайти точку опори, оскільки очікується, що влада запобігатиме швидкому відтоку або надмірному притоку капіталу.
«Хороші новини про тарифи, ймовірно, також пом'якшать китайську політику, припускаючи більш обмежений потенціал зростання. У міру виявлення збитків і уповільнення економіки ми очікуємо, що влада в кінцевому підсумку потуратиме знеціненню валюти», — сказав Роберт Гілхулі, старший економіст з ринків ЕМ в Aberdeen Investments, який очікує, що тарифи знизяться на рівні близько 50%.
Китайські облігації падають, а акції відновлюються після торговельного перемир'я
Акції континентальних компаній можуть зрости: індекс CSI 300 може досягти 4000 пунктів, що приблизно на 2% вище за рівень закриття четверга на позначці 3900 пунктів. Ранні експортні поставки з метою уникнення тарифів можуть підвищити корпоративні прибутки, в той час як технологічний прогрес і структурні економічні зрушення також надають кредитну підтримку.
Дохідність 10-річних державних облігацій Китаю може зіткнутися з перешкодами на шляху до подальшого зниження, при цьому медіанна оцінка становить 1,7% на цей рік. Це буде мало чим відрізнятися від поточних рівнів, оскільки ринки бачать обмежений імпульс для швидкого падіння дохідності через згасаючі надії на швидке пом'якшення монетарної політики.
Офіційні статистичні дані, які будуть опубліковані в понеділок вранці, найімовірніше, покажуть, що промислове виробництво зросло на 5,9% у квітні порівняно з минулим роком, сповільнившись порівняно з березневим зростанням на 7,7%, згідно з регулярним опитуванням економістів. Зростання експорту сповільнилося в цьому місяці, а виробнича активність на підприємствах також послабилася.
Промислове виробництво в Китаї сповільнилося через тарифи Розширення роздрібних продажів, ймовірно, залишалося сильним у квітні, згідно з опитуванням
Роздрібні продажі, ймовірно, зросли на 6% у квітні, що є незначним прискоренням порівняно з березнем. Зростання інвестицій в основний капітал, за прогнозами, залишиться стабільним на рівні 4,3%, що трохи вище, ніж у попередньому місяці.
Що пише Bloomberg Economics....
«Вплив американських тарифів, ймовірно, проявиться в даних про ділову активність Китаю за квітень — до того, як обидві сторони досягли тимчасової угоди про зниження мит і проведення переговорів. Початковий удар виглядає серйозним і найбільш чітко відобразиться на промисловому виробництві, оскільки виробники відреагували на різке падіння експорту до США. Постраждали також продажі послуг, пов'язаних з торгівлею», — вважають експерти Чанг Шу та Девід Ку.
Кілька респондентів в опитуванні щодо тарифів застерегли від прогнозування, враховуючи непередбачуваність тарифних кроків Трампа.
«Перший термін Трампа повинен слугувати попередженням про те, що ми ще не вийшли з глухого кута, і домовленості не є гарантованими. Ризики через підвищену невизначеність щодо торговельної політики США залишаються високими», — сказав Сем Йохім, економіст EFG Asset Management.