Скільки платитимуть новому керівнику «Нафтогазу»: де державні топменеджери найбільше заробляють

Скільки заробляють керівники держкомпаній в Україні — питання, що вчергове потрапляє в фокус уваги після призначення нового голови правління «Нафтогазу» Сергія Корецького. Адже саме він виявився одним з найбільш високооплачуваних державних директорів. У зв’язку з цим The Page аналізує декларації топменеджерів «Нафтогазу», оборонних підприємств, енергетичних компаній, портів та аеропортів — і з'ясовує, де зарплати сягають мільйонів, а хто взагалі не звітує про статки.

Які зарплати у керівництва «Нафтогазу»

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» 29 квітня офіційно повідомила, що новим головою правління групи «Нафтогаз» обрано Сергія Корецького. На посаду він має вступити з 14 травня 2025 року.

Сергій Корецький, який до нового призначення обіймав посади директора ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта», є одним із самих високооплачуваних керівників держкомпаній в Україні, принаймні в порівнянні з іншими посадовцями, декларації яких за 2024 рік вдалося знайти й проаналізувати The Page.

Відповідно до декларації, в ПАТ «Укрнафта» у 2024 році Корецький отримав зарплату 15,471 млн грн, а в АТ «Укртатнафта» за сумісництвом – ще 11,187 млн грн. Тобто сумарно зарплата Сергія Корецького у 2024 році склала 26,659 млн грн (2,222 млн грн на місяць).

Цікаво, що Корецький серед іншого задекларував права на низку торговельних марок. Серед них український бренд дріп кави Idealist coffee. А ще керівник повідомив про 1,2 млн грн роялті, отриманих від компанії «Санеко трейд», основним видом діяльності якої є виробництво чаю та кави. У 2019-2021 роки Сергій Корецький був бенефіціаром цього підприємства.

Сергій Корецький. Фото: facebook.com/sergii.koretskyi.page

Скільки платитимуть Корецькому на новій посаді, наразі достеменно невідомо. Проте The Page, коли аналізував декларації міністрів, з’ясував, що колишній керівник НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов, з грудня 2024 року призначений на посаду віцепрем'єр-міністра — міністра національної єдності України, отримав на попередній роботі 25,111 млн грн зарплати (2,283 млн грн на місяць). Отже, через перехід в інший кабінет Корецький навряд чи втратить у грошах, на відміну від Чернишова, що у Кабміні має отримувати близько 100-130 тис. грн, як і інші міністри.

Олексій Чернишов. Фото: УНІАН

Інші представники керівництва НАК «Нафтогаз України» теж на висоті. Наприклад, Роман Чумак, член правління компанії, який до призначення Корецького тимчасово здійснював повноваження голови правління НАК «Нафтогаз України», відповідно до декларації за 2024 рік отримав зарплату 18,363 млн грн (близько 1,53 млн грн на місяць).

Скільки платять керівникам оборонних підприємств

Наступна галузь, де керівники отримують найвищі зарплати, — оборонний сектор. Тут низку стратегічних державних підприємств об’єднує АТ «Українська оборонна промисловість» («Укроборонпром»). До 5 вересня 2024 року керівником «Укроборонпрому» був Герман Сметанін, який натепер очолює міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

У своїй декларації за 2024 рік за вісім місяців 2024 року Герман Сметанін задекларував зарплату в «Укроборонпромі» 4,2 млн грн (526,5 тис. грн на місяць). Крім того, залишаючи посаду, він отримав 2,391 млн грн вихідної допомоги. Зарплати міністрів в Україні куди скромніші. Зокрема, той самий Сметанін за чотири місяці роботи в уряді у 2024 році заробив 449,6 тис. грн (близько 112,4 тис. грн на місяць).

Герман Сметанін. Фото: УНІАН

Достойні статки декларують і очільники найбільших оборонних підприємств України, декларації яких вдалося знайти The Page. Це, вочевидь, відображає пріоритети країни, що воює.

Призначений Міністерством оборони України генеральний директор підприємства «Мотор Січ» Олексій Нікіфоров за 2024 рік задекларував 9,085 млн грн (близько 750 тис. грн на місяць). Нагадаємо, машинобудівне підприємство «Мотор Січ» націоналізували у 2022 році.

Знайшлася у базі декларація, яку за 2024 рік подав генеральний директор та генеральний конструктор «Державного Київського конструкторського бюро «Луч»» Олег Коростельов. За цей період він задекларував 13,06 млн грн зарплати (понад 1 млн грн на місяць). Нагадаємо, основним напрямом діяльності підприємства є розробка та виробництво високоточної ракетної зброї. Відповідно, Коростельов декларує право авторства на низку секретних винаходів.

Євген Гаврилов, в. о. генерального директора авіаційного підприємства АТ «Антонов», що входить до складу «Української оборонної промисловості», теж відзвітував про статки за 2024 рік. Відповідно до декларації, зарплата посадовця за цей період склала 6,9 млн грн (близько 575 тис. грн на місяць).

Інфографіка: Олександр Шатов

Скільки заробляють керівники в галузі енергетики

Високі зарплати також властиві керівникам в енергетичній галузі. Зокрема, Петро Котін, що виконує обов'язки голови правління НАЕК «Енергоатом», задекларував за 2024 рік близько 6,7 млн зарплати (559,4 тис. грн на місяць). Тим часом перший віцепрезидент компанії Олександр Остаповець отримав 5,3 млн (445,2 тис. грн за місяць).

Петро Котін. Фото: УНІАН

Генеральний директор філії ВП Хмельницька АЕС Андрій Козюра, який також є депутатом Хмельницької обласної ради, задекларував 4,648 млн грн зарплати за основним місцем роботи (близько 387 млн грн на місяць). Проте інформацію про статки інших керівників АЕС в базі знайти не вдалося.

Хмельницька АЕС. Фото: УНІАН

Які зарплати отримують керівники портів і аеропортів

В коло найбільших державних підприємств також входить «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), яка має 13 філій у морських портах. Чинний голова АМПУ Олександр Семирига обійняв посаду нещодавно. Тому для розуміння рівня винагород керівників галузі The Page поцікавився деклараціями його заступників. Наприклад, зарплату в 3,532 млн грн (близько 294 тис. грн на місяць) задекларував за 2024 рік заступник голови АМПУ з загальних питань Сергій Ковшар.

Тим часом директор ДП «Одеський морський торговельний порт» Олексій Мясковський повідомив про зарплату 1,397 млн грн (116,4 тис. грн на місяць), а керівник порту «Південний» Олександр Олійник — 1,735 млн грн (144,6 тис. грн на місяць).

Одеський порт. Фото: Марія Бабенко

Цікаво, що гроші від держави продовжують отримувати й керівники закритих портів. Зарплату в 647,7 тис. грн (близько 54 тис. за місяць) за 2024 рік задекларував Ігор Барський, директор Маріупольського порту, який перебуває під окупацією з початку повномасштабного вторгнення. Для порівняння: у 2021 році його зарплата сягала понад 500 тис. грн на місяць.

Маріупольський порт до повномасштабного вторгнення. Фото: Марія Бабенко

Керівники закритих аеропортів теж відзвітували про свої статки. Зокрема, Олексій Дубревський, директор ДП Міжнародний аеропорт «Бориспіль», повідомив про зарплату на цій посаді за 2024 рік у розмірі 2,268 млн грн (близько 189 тис. грн на місяць). А генеральна директорка Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська — 1,207 млн грн (близько 100 тис. грн на місяць).

Хто з державних директорів не декларує статки

Керівники державних компаній не завжди дотримуються вимог щодо подання декларацій. Зокрема, найсвіжіша декларація Олександра Перцовського, якого з жовтня 2024 року призначили головою правління АТ «Укрзалізниця», стосується 2017 року, коли він обіймав посаду першого заступника генерального директора з операційної діяльності ПАТ «Укрпошта». Не знайшлася у базі жодна декларація його попередника Євгена Лященка. А Олександр Камишін, який очолював «Укрзалізницю» до кінця лютого 2023 року, за 2022-й задекларував 12,1 млн грн зарплати (близько 1 млн грн на місяць).

Так само не декларує статки й генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. Остання його декларація в базі стосується 2017 року. Немає інформації й про актуальні статки керівництва НЕК «Укренерго», «Укргідроенерго» тощо. Отже, цілісну картину, стосовно того, де саме державні директори в Україні отримують найвищі зарплати, побачити складно.

Читати на The Page

Безкоштовна імітація НМТ для українців

інформаційна підтримка