Facebook Pixel

В Україні сформують понад 150 батальйонів тероборони, кожному бійцю виділять зброю

У рамках розгортання системи територіальної оборони (ТрО) в Україні буде створено понад 150 батальйонів, за кожним бійцем яких закріплять зброю.

Зазначається, що в складі сил ТрО триває формування 25 бригад (один регіон – одна бригада), які об'єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Постійна чисельність сил у мирний час становитиме 10 тисяч військовослужбовців. За штатом особливого періоду підрозділи нараховуватимуть понад 130 тисяч осіб, для чого буде сформовано відповідний резерв, повідомляє пресслужба Міноборони України.

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, розгортання системи ТрО відбуватиметься в три етапи.

Quote«Сили ТрО – це окремий рід сил у складі ЗСУ. На першому етапі бригади та батальйони сил ТрО розгортатимуться за штатом мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк із військовослужбовців ЗСУ. Їхніми завданнями є командування, навчання та бойова підготовка цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО й захищатимуть територію, де проживають», — заявив Резніков.

Він зазначив, що завдяки цим резервістам кожен батальйон ТрО налічуватиме до 600 осіб.

Quote«Формування резерву ТрО за штатом особливого періоду – другий етап, після того як у батальйонах і бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців і забезпечено відповідні умови. За тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві ТрО, буде закріплено зброю. Її видаватимуть на час навчань або в разі виникнення визначених ситуацій», — підсумував Резніков.

Уточнюється, що станом на 17 січня вже визначено 86% місць дислокації підрозділів ТрО в усій Україні.

Quote«Темпи розгортання військового компоненту ТрО пришвидшуються», — додали в Міноборони.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉