Facebook Pixel

Кількість російських військових на українському кордоні зросла — Резніков

Росія збільшила кількість російських військових поблизу українського кордону після телефонної розмови між президентом США Джо Байденом і президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у коментарі виданню Politico.

За його словами, на території від тимчасово окупованого Криму до північно-західного кордону РФ і Білорусі наразі перебуває понад 100 тисяч російських військових. Міністр наголосив, що країна-агресорка може «атакувати одночасно на кількох фронтах із застосуванням артилерії, танків та авіації».

Міністр підкреслив, що українська армія має у своїх лавах близько 250 000 військовослужбовців, 200 000 резервістів у територіальних взводах і 400 000 ветеранів цієї українсько-російської гібридної війни.

Проте, зазначив Резніков, Україна не є кінцевою метою для Путіна. Україна є «географічним центром Європи», тож якщо буде повномасштабна війна, «війна прийде в Європу, а не тільки в Україну». Він вважає, що Путін зацікавлений не стільки в самій Україні, скільки в тому, щоб показати Європі, що може зробити Росія.

Quote«Це буде українська кров, це буде російська кров, і багато солдатів із Росії повернуться додому в трунах. Це може бути катастрофа», — наголосив Резніков.

Український уряд особливо стурбований безпекою 15 атомних електростанцій, які дають близько половини енергії країни. Будь-яка війна всередині країни ставить ці об’єкти під загрозу, сказав Резніков, зазначивши, що заводи схожі на «ядерну бомбу».

Подякувати 🎉