Facebook Pixel

Зростання тарифів на електроенергію з квітня: кому доведеться сплачувати більше

Тарифи для деяких користувачів можуть зрости вже з 1 квітня. Кабмін розглядає три варіанти підвищення цін на електроенергію.

Причиною подорожчання є реальна вартість електроенергії, яка становить понад 3 грн за кВт/год з урахуванням витрат на генерацію та транспортування. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в коментарі виданню «Обозреватель».

Кілька тижнів тому чиновники розглядали можливість збільшення тарифу для всіх, хто витрачає понад 300 кВт/год електроенергії на місяць. Однак виявилося, що таких користувачів більшість, і для них кожен наступний кВт/год мав коштувати більш як 3 грн.

Telegram Logo

Тоді в Кабміні вирішили залишити чинну ціну на перші 500 — 1000 кВт/год.

Згідно з логікою уряду, якщо людина мешкає у великому будинку і споживає багато електроенергії, то в неї є можливість сплатити більше.

Так, у разі споживання 600 кВт/год за чинним тарифом доведеться сплатити 1008 грн, а якщо введуть нові правила — то понад 1140 грн.

За словами Попенка, українці, які заощаджують або мешкають у квартирах, не відчують подорожчання. Однак остаточне рішення Кабмін ще не ухвалив.

Контекст. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, виступила проти субсидування побутових споживачів з оплати електроенергії в обсягах перших 100 — 300 кВт/год.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини