НКРЕКП проти субсидій, але може не підняти тариф на електроенергію після 1 квітня

Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП. Фото: НКРЕКП/facebook

Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП. Фото: НКРЕКП/facebook

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) виступила проти субсидування побутових споживачів з оплати електроенергії в обсягах перших 100-300 кВт•год.

Про це повідомив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка», передає Expro.

«Що стосується поличок в перші 100-300 кВт•год. Ми як регулятор виступаємо проти таких підходів, тому що будь-яка диференціація — це підстава для зловживання. Ми проходили це в газовому ринку, коли у нас було 4 ступені й всі шарахалися, щоб не перевищити певні обсяги. А також зловживають монополісти, які списують більший обсяг на більш дешеве споживання тощо. Більш прозорий підхід — це одна ринкова ціна. Може бути диференціація в майбутньому, що чим більше споживаєш, тим меншою буде ціна, адже купуєте як оптом», — сказав Тарасюк.

Telegram Logo

Тарасюк уточнив, що досвід інших країн, який вивчає комісія, підтверджує неефективність таких субсидій.

При цьому в НКРЕКП допускають можливість залишити ставку тарифу на електроенергію для побутових споживачів з 1 квітня 2021 року на чинному рівні 1,68 грн за кВт•год.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Зовсім не виключено, дуже ймовірно, що постанова (постанова Кабміну «Про покладання спецобязательств на ринку електроенергії». — The Page) буде продовжена без змін і тому нічого не станеться в плані населення, але зараз про це ще рано говорити», — сказав він.

Контекст. Уряд ухвалив постанову про покладання спеціальних обов'язків на ринку електроенергії, згідно з якою ціна е/е для населення становить 1,68 грн за кВт•год. Добовий зонний облік при цьому був збережений. Ці зміни діють до 1 квітня 2021 р.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини