Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Влада олігархів, маніпуляції та інфовійна з Росією: Україна ледь не вилетіла з топ-100 країн за свободою преси

Свобода преси 2021: Україна й топ-10 країн. Скриншот звіту «Репортери без кордонів»

Свобода преси 2021: Україна й топ-10 країн. Скриншот звіту «Репортери без кордонів»

Україна у 2021 році опустилася на одну позицію в рейтингу «Індексу свободи преси» — з 96 на 97 місце зі 180 країн. Держава отримала індекс 32,96, що на 0,44 бала вище, ніж торік, йдеться у звіті організації «Репортери без кордонів».

Так, за рік країна покращила ситуацію зі свободою слова, але темпи поліпшення були нижчими, ніж в інших країн, які стоять поруч з Україною.

У звіті зазначається, що країна має різний медіаландшафт і що влада провела низку реформ після революції 2014 року, зокрема ухвалила закон про прозорість власності на ЗМІ. Але щоб послабити владу олігархів у засобах масової інформації, заохотити редакційну незалежність і боротися з безкарністю злочинів, пов'язаних із насильством проти журналістів, потрібно зробити більше.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Організація зазначає, що на «Індекс свободи преси» вплинула й така проблема, як «інформаційна війна» з Росією, зважаючи на заборону на використання російських ЗМІ та соціальних мереж, кібердомагання та судові процеси в справах про державну зраду.

Quote«Пандемія Covid-19 не принесла жодного послаблення загрозам і атакам на журналістів, і місцева влада використовувала її як привід для ще більшого обмеження доступу до інформації», — йдеться у звіті.

Дослідники також нагадали про вбивства журналістів-розслідувачів: Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе та Вадима Комарова, які й досі не розкрито, що заохочує безкарність насильства проти ЗМІ. Також в «Індексі свободи преси» йдеться про маніпуляції в новинах, порушення конфіденційності джерел, кібератаки та ексцеси в боротьбі з фейковими новинами, а також про підконтрольний сепаратистам Схід України, який не має критичних журналістів та іноземних спостерігачів.

Топ-10 країн «Індексу свободи преси»

  • Норвегія (6,72);
  • Фінляндія (6,99);
  • Швеція (7,24);
  • Данія (8,57);
  • Коста-Рика (8,76);
  • Нідерланди (9,67);
  • Ямайка (9,96);
  • Нова Зеландія (10,04);
  • Португалія (10,11);
  • Швейцарія (10,55).
Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас останні місця посіли такі країни, як-от Джибуті (78,62), Китай (78,72), Туркменістан (80,03), Північна Корея (81,28) та Еритрея (81,45).

Контекст. Раніше в Європейському парламенті заявили про необхідність послабити вплив олігархів на ЗМІ в Україні, заохочувати редакційну незалежність і боротися з безкарністю злочинів, пов'язаних із насильством проти журналістів.

Коментарі

Всі новини