В Україні стають помітними перші тривожні ознаки насування світової кризи. Металурги заявили, що цей рік буде гіршим за обсягами виплавки сталі за весь час незалежності. Компанія «Мотор Січ» розповіла, чому продала свої акції китайцям і чи зможуть вони отримати доступ до інтелектуальної власності підприємства.
Тривожний прогноз

Фото: «Укрметалургпром»
Ситуація в одній із найбільш вагомих українських експортних галузей погіршується. За прогнозами галузевої асоціації «Укрметалургпром», за підсумками року підприємства країни виплавлять 20,5 млн тонн сталі, що на 3% сталі менше, ніж у 2018-му.
«Це найгірший показник за весь час існування незалежної України. Для порівняння: у 2017-му було виплавлено 21,3 млн т, в 2018-му – 21,1 млн т», – йдеться в повідомленні асоціації.
Водночас ситуація в галузі продовжує погіршуватися під впливом негативних тенденцій як на зовнішніх ринках, так і в Україні. Зокрема, в 2019 році, як порівняти з минулим роком, середня ціна плоского і довгомірного прокату опустилася на 18%.
Новини коротко

Фото: «Мотор Січ»
Президент підприємства «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайцям. Китайська компанія Beijing Skyrizon Aviation зобов'язалася вкласти в завод $250 млн.
«Ми вирішили знайти інвестора. Нам підказали, хто інвестор, ми поїхали і поговорили з Китаєм. Власники акцій продали їх через нашу біржу. І я продав свої акції».

В'ячеслав Богуслаєв
Президент підприємства «Мотор Січ»
Зі свого боку директор держпідприємства «Івченко-Прогрес», генеральний конструктор Ігор Кравченко запевнив, що унікальні розробки підприємства, запатентовані як в Україні, так і в інших країнах, залишаться інтелектуальною власністю підприємства і не будуть продані разом з акціями АТ «Мотор Січ».
Учасники конференції ООН з клімату не змогли узгодити підсумкові документи. На 25-й Всесвітній конференції ООН з проблем зміни клімату (COP25) в Мадриді підсумкові документи не було підписано, хоча засідання минулої п'ятниці продовжили, і учасники працювали всю ніч. Виконавчий директор міжнародної екологічної організації Greenpeace Дженніфер Морган піддала критиці підготовлені проєкти угод, назвавши їх «абсолютно неприйнятними», а також «обманом по відношенню до людей по всьому світу».
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон запевнив, що Brexit відбудеться до 31 січня. Лідер консерваторів заявив, що переконлива перемога його партії на виборах чітко показала – британці за Brexit, і тепер необхідно завершити цей процес.
"Ми вийдемо з ЄС до 31 січня. І жодних "якщо", жодних "але", жодних "може бути", — заявив він.
Китай призупинив підвищення тарифів на деякі американські товари. Комісія Державної ради щодо митних тарифів КНР заявила про призупинення зростання додаткових загороджувальних тарифів на деякі товари зі США, які мали бути введені в дію 15 грудня. Це стало можливим після того, як дві найбільші економіки світу домовилися про укладання першого етапу торгової угоди в п'ятницю, повідомляється на сайті міністерства фінансів КНР.
Ціна на газ для промисловості буде нижчою, ніж очікувалося. «Нафтогаз України» в січні, як порівняти з ціною грудня, знизить ціну на природний газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 6,2% – до 6 600 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ). Ця ціна є актуальною для споживачів, які закуповують газ за передоплатою обсягом понад 50 тис. куб. м щомісячно за умови відсутності боргів перед компанією і для 100-процентних «дочок» самого «Нафтогазу».