Facebook Pixel

Суд зобов'язав ексвласника «Дельта Банку» Лагуна особисто бути присутнім на засіданні

3 липня Господарський суд міста Києва розпочав розгляд по суті справи проти ексголови наглядової ради АТ «Дельта Банк» Миколи Лагуна. Останнього звинувачують у нанесенні збитків банку у розмірі 22,9 млрд грн.

Про це пише Фонд гарантування вкладів.

Раніше 27 листопада 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва зобов’язав Лагуна бути особисто присутнім на судових засіданнях у справі щодо привласнення 214 млн грн банку.

Наразі Фонд гарантування вкладів готує ще один господарський позов до ексголови Дельта Банку про відшкодування збитків у розмірі 791,2 млн грн.

Нагадаємо, що 7 листопада 2023 року Шевченківский райсуд столиці оголосив у розшук Миколу Лагуна. Його звинувачують у виведенні з банку коштів на суму понад $76,5 млн.

Як розорився Дельта Банк

У 2015 році НБУ визнав Дельта Банк неплатоспроможним, тоді ж у ньому ввели тимчасову адміністрацію. На момент виведення з ринку банк займав 4-те місце за активами в Україні.

Процедуру остаточної ліквідації фінустанови завершили 4 жовтня 2020 року.

У липні 2019 року Господарський суд Києва відкрив справу проти Миколи Лагуна і колишніх членів правління банку Олени Попової, Віталія Масюри, Фіглуса Марціна, Ярослава Порохняка. Їх звинувачують у привласненні 20 млрд грн банку. Однак у вересні того ж року останні виграли справу.

На початку грудня 2019 року Північний апеляційний господарський суд заарештував активи власника Дельта Банку Миколи Лагуна за скаргою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Нацбанк домігся погашення 924,2 млн грн боргів банку за рахунок облігацій Державної іпотечної установи.

У січні 2022 року журналісти Bigus.info помітили Лагуна у Києві.

Подякувати 🎉