Нацбанк домігся повернення 924 мільйонів гривень від «Дельта Банку»

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Нацбанк домігся погашення 924,2 млн грн заборгованості за кредитом рефінансування, наданого «Дельта Банку» 12 вересня 2014 року, за рахунок заставного майна — облігацій Державної іпотечної установи, повідомляє пресслужба НБУ.

За словами начальника управління активами НБУ Павла Поляруша, держрегулятор став повноправним власником облігацій і отримав право на погашення цінних паперів, запланованого на 18 листопада 2020 року, а також на купонний дохід за ними.

Quote«В цілому розраховуємо на отримання від Державної іпотечної установи коштів у розмірі 1,07 млрд грн», — сказав він.

Таким чином «Дельта Банк» залишився винен Нацбанку за кредитами рефінансування 4,9 млрд грн.

Контекст

  • «Дельта Банк» заснував Микола Лагун у 2006 році. У 2015 році банк визнали неплатоспроможним, і тоді ж у ньому ввели тимчасову адміністрацію. Процедуру остаточної ліквідації фінустанови планують завершити 4 жовтня 2020 року.
  • 29 жовтня Верховний суд вирішив, що питання про «нікчемність» і протиправність угод між «Ощадбанком» і «Дельта Банком» не підлягає розгляду в судовому порядку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.