Верховний суд вирішив, що питання про «нікчемність» і протиправність угод між Ощадбанком і «Дельта Банком» не підлягає розгляду в судовому порядку. Про це йдеться в ухвалі суду.
Зокрема 24 жовтня Верховний суд не задовольнив заяву Ощадбанку, якою фінустанова просила переглянути постанову Вищого адмінсуду від 11 жовтня 2017 року. Цією постановою суд частково задовольнив касацію Фонду гарантування вкладів фізосіб і закрив розгляд спору про передачу Ощадбанку активів «Дельта Банку».
Верховний суд прийняв таке рішення навіть не зважаючи на те, що суди першої та апеляційної інстанції скасували рішення Фонду про визнання «нікчемними» декількох договорів застави та іпотеки між фінустановами. Вони були укладені між Ощадбанком і «Дельта Банком» наприкінці 2014-го і на початку 2015 років, як забезпечення зобов'язань «Дельта Банку» за договорами кореспондентських рахунків.

Таким чином Верховний суд вирішив, що спір між фінустановами (про визнання протиправними їх угод і про скасування рішень про визнання їх «нікчемними») не є публічно-правовим і не може бути розглянутий у суді.
Контекст
- Раніше Общадбанк заявляв про грошові вимоги до «Дельта Банку» майже на 4 млрд грн, а Фонд гарантування вкладів фізосіб з цих грошей визнав 3,3 млрд грн і включив їх у сьому чергу. При цьому Фонд публічно звинувачував Ощадбанк у сумнівних операціях з активами «Дельта Банку» на 2 млрд грн (шляхом укладення договорів застави активів в якості забезпечення для зобов'язань за договором кореспондентського рахунку).
- А в жовтні 2018 року Київський апеляційний госпсуд ухвалив, що передача Ощадбанку активів «Дельта Банка» була незаконною. Тоді у Фонді гарантування вкладів фізосіб відзначали, що постанова госпсуду є важливою для розгляду спорів щодо повернення активів неплатоспроможного «Дельта Банку» на загальну суму понад 2,1 млрд грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки