Facebook Pixel

Суд скасував заборону будівництва висоток під Києвом

Рішення суду відкриває для забудовників нові можливості в передмістях. Фото: «ЕП»

Рішення суду відкриває для забудовників нові можливості в передмістях. Фото: «ЕП»

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу Мінрегіону на рішення суду першої інстанції. Тим самим визнано законним скасування заборони в державних будівельних нормах (ДБН) будівництва багатоповерхових будинків у селах і кварталах садибної забудови.

«1 вересня Апеляційний адмінсуд залишив чинним рішення суду першої інстанції. З 2 вересня рішення набуло законної чинності, відповідна норма ДБН уже не діє», — повідомив юрист Юрій Хапко.

За його словами, таке рішення відкриває для забудовників нові можливості в передмісті.

Telegram Logo

«Ні для кого не секрет, що Київ і регіон — давні конкуренти в частині покупців нерухомості. Останнім часом передмістя стало випереджати столицю за обсягом будівництва нових площ. З ухваленням такого рішення ця тенденція на ринку може продовжитися», — зазначив юрист.

Рішення апеляційного суду може бути оскаржене у Верховному Суді.

Під постом Хапка у Facebook користувачі вказали на небезпеку висотної забудови в передмістях.

kishinev1.png

Контекст. Суд скасував пункт ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», згідно з яким максимальна допустима висота житлової забудови в селах із населенням понад 1 тис. людей становить 12 м (чотири поверхи). Розміщення багатоквартирних (секційних) будинків у кварталах садибної забудови не допускається.

Коментарі

Всі новини