Facebook Pixel

Суд штату Іллінойс заборонив Трампу брати участь в праймеріз

Суд штату Ілінойс заборонив Трампу брати участь в праймеріз

Суд штату Ілінойс заборонив Трампу брати участь в праймеріз

Суддя штату Іллінойс постановила, що колишній президент Дональд Трамп брав участь у заворушеннях і не має права брати участь у первинних виборах штату. Це рішення створює невизначеність для березневих виборів у штаті, на яких дострокове голосування вже триває. Про це пише New York Times.

Це також додає терміновості для Верховного суду США, щоб дати відповідь, щодо права Трампа брати участь у виборах у більш ніж 30 штатах.

Суддя Трейсі Р. Портер з окружного суду штату округу Кук заявила, що виборча комісія штату допустила помилку, відхиливши спробу усунути Трампа.

Quote«Я рада вилучити Дональда Дж. Трампа з голосування на первинних виборах 19 березня 2024 року», — сказала вона.

Але рішення судді Портер було відкладено до п’ятниці, що означає, що Трамп може залишитися в бюлетені для голосування в Іллінойсі принаймні до того часу. Речник кампанії Трампа заявив, що рішення є неконституційним, і пообіцяв оскаржити його.

Quote«Сьогодні суддя-активіст-демократ в Іллінойсі скасувала виборчу комісію штату та суперечила попереднім рішенням десятків інших штатів і федеральних юрисдикцій», — йдеться в заяві речника Стівена Чунга.

Проблеми голосування зосереджені на тому, що намагання Трампа скасувати свою поразку на виборах 2020 року позбавляють його права знову обіймати президентський пост. Справи засновані на пункті 14-ї поправки, прийнятої після Громадянської війни, який забороняє державним службовцям, що брали участь у повстанні, обіймати посади.

Quote«Рішення визнає важливість верховенства права та дотримання повноважень Конституції США», — заявила Керін Ледерер, адвокат жителів Іллінойсу, які позиваються до Трампа.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉