Державне бюро розслідувань (ДБР) вивчає матеріали справи щодо продажу 5-мільярдного пулу активів «Дельта Банку», які були продані на аукціонах. Тимчасовий дозвіл на доступ до речей і документів торгового майданчика міжнародної компанії DebtX надав Печерський райсуд Києва, пише Finbalance.
Продані активи включають в себе виробничі комплекси компаній «Іллічівський олійно-жировий комбінат», «Іллічівський зерновий порт» та «Одеський олійно-жировий комбінат».
Цей пул активів спершу вісім разів торгувався на аукціонах у системі «ProZorro.Продажі», але покупців не знайшлося. Після цього продажем займалась компанія DebtX, яка за 906,2 млн грн за актив продала їх фінансовій компанії «Скай». Кінцевим бенефіціаром останньої є Андрій Веревський. Втім, угода зірвалася через ухвалу Окружного адмінсуду Києва.

Зрештою активи продали лише на четвертому аукціоні вже згадуваній компанії «Скай», але не за 906,2 млн грн за актив, а за 182,5 млн грн. Ціна суттєво зменшилась через те, що аукціон відбувався за «голландською моделлю», яка передбачає поетапне зниження ціни.
Пізніше Фонд гарантування за наполяганням Нацбанку скасував результати аукціону. У вересні Госпсуд Києва відмовився задовольнити заяву компанії «Скай», заарештував і заборонив продаж активів «Дельта Банку», які входили в згаданий 5-мільярдний пул активів.
У цій суперечці компанія Веревського просила суд скасувати рішення Фонду гарантування та визнати укладений між фінкомпанією «Скай» і «Дельта Банком» договір відступлення прав вимог, що були реалізовані на відповідному аукціоні. Втім, у серпні позов було відкликано. Спірний пул активів «Дельта Банку» Фонд намагався продати ще наприкінці вересня, але покупців врешті не знайшлося.