Суд дозволив конфіскувати майно групи «АІС» за борги Святаша та Полякова

Дмитро Святаш (праворуч). Фото: УНІАН

Дмитро Святаш (праворуч). Фото: УНІАН

Дніпровський районний суд Києва підтвердив правомірність застосування процедури спеціальної конфіскації активів і корпоративних прав групи компаній «АІС», яка раніше належала Дмитру Святашу і Василю Полякову. Активами групи й надалі керуватиме Національне агентство з розшуку та управління активами (АРМА).

Це судове рішення може поставити крапку (якщо воно не буде оскаржене) в тривалій суперечці за боргами «АІС» та її бенефіціарів перед Укрсиббанком. Йдеться про відшкодування заборгованості за кредитами, які було надано понад 10 років тому.

Надалі право вимоги за ними отримала група DCH, а загальна сума боргів колишніх власників сьогодні перевищує $100 млн доларів.

Telegram Logo

Як випливає з тексту винесеного рішення, держава правомірно застосовує процедуру спецконфіскації щодо активів Святаша – Полякова, оскільки розвиток групи «АІС» був пов'язаний з низкою злочинів її бенефіціарів, які отримували незаконні вигоди від використання взятих у борг і не повернутих кредитору коштів.

З кінця 2019 року Дмитро Святаш офіційно перебуває в розшуку за незаконне заволодіння коштами Укрсиббанку і, за даними ЗМІ, проживає з родиною на території Росії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Місце перебування Василя Полякова наразі невідоме, раніше йому було вручено повідомлення про підозру в кримінальному злочині – шахрайському заволодінні коштами Укрсиббанку.

Додатково. У жовтні минулого року прокуратура Києва та НАБУ оголосили підозру в шахрайстві колишньому народному депутату. З повідомлень відомств неважко здогадатися, що йдеться про Дмитра Святаша. У нього давній конфлікт з кредиторами та власником групи DCH Олександром Ярославським, а зараз ще й з партією «Слуга народу».

Раніше прокуратура у цій справі повідомила про підозру гендиректора «АІС», а також директора та засновника приватного підприємства «Імпульс-В». Їх звинувачують у співучасті у заволодінні чужим майном у великих розмірах шляхом шахрайства за попередньою змовою.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини